Hoppa till sidans innehåll

20150920 Hoppning Häst


Upplands Bro RF 2015-10-04
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2015-10-04 kl. 19:21
Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori B + C
Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori D
Klass 1GR2 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori B
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D
Klass 2GR2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C + D
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori B
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C + D
Klass 3GR2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C + D
Klass 4 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C
Klass 4 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
Klass 4GR2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D


Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori B + C
10 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Marie Svedin
Tävlingsledare: Elisabet Domberg
Domare C: Gunilla Johansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Lovisa Simonsson Stackarps Janos   177,5 177,5 65,741
  Upplands Bro RF Sörbys Lotus RNF 120 - Rodlease Dancing Gold RNF 132 1  
2 Smilla Hjalmarsson K2 Ken   168 168 62,222
  Enköpings RK Veronas Bo-Gi RP 134 - Jarno RP 145 2  
3 Nelly Segui Zippy Zoo   160,5 160,5 59,444
  Järfälla RF Veronas Bo-Gi RP 134 - Okänd härstamning 3  
 
4 Nelly Paz Eriksson Gevas Chester   154,5 154,5 57,222
  Uppsala PK Calvin Klein - Carnaby Patric Holigan RC 79 4  
5 Matilda Lindfors Rowdy Boy   141 141 52,222
  Österåkers SR Kulltorps Yrrol - Breccles Minstrel Boy 5  
6 Felicia Olsson Toblerone   137 137 50,741
  Upplands Bro RF Allman 204 - Furubäcks Seger 159 6  
7 Hanna Othberg Näsuddens Lucas   134 134 49,630
  Upplands Bro RF Red Commander 22 - Springs Nougat Rd 2 7  
8 Ellen Simonsson Chimix   133 133 49,259
  Upplands Bro RF Cognac RW - Ekelunds Bingo RW 8  
9 Agnes Lundsjö Evolution George   122,5 122,5 45,370
  Upplands Bro RF Nebo Liam - Arvon Pip 9  
 
till toppen


Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori D
11 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Marie Svedin
Tävlingsledare: Elisabet Domberg
Domare C: Gunilla Johansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Jacob Johansson Lindegaards Baltza   185 185 68,519
  Säfva Ridklubb Odbjergs Rubin - Springtime 1  
2 Frida Hesslin Kingston 27   184 184 68,148
  Täby Galopps PK Okänd - Okänd 2  
 
3 Elin Brodin Movie Star   169,5 169,5 62,778
  Österåkers SR Sun Roy RNF 159 - Robin RNF 29 3  
4 Emelie Klintfors Wyper   160,5 160,5 59,444
  Österåkers SR Pionier - Etat 4  
5 Elsa Dirke Lundberg Billy   157 157 58,148
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 5  
6 Malin Hanell Poynstown Joe   146,5 146,5 54,259
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 6  
7 Lisa Jonson Sparky   143,5 143,5 53,148
  Uppsala PK Okänd - Okänd 7  
 
till toppen


Klass 1GR2 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori D
4 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Marie Svedin
Tävlingsledare: Elisabet Domberg
Domare C: Gunilla Johansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Cilla Nilsson Stringer   168 168 62,222
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 1  
 
2 Madeleine Vågerö Strathmill   137,5 137,5 50,926
  Värmdö Ridklubb Plaisier RP 171 - Valentino He. Imp. 81 2  
3 Rebecca Olsson Mac Kenzie   122 122 45,185
  Upplands Bro RF Moraco - Rustem Pascha 3  
 
till toppen


Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori B
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Marie Svedin
Tävlingsledare: Elisabet Domberg
Domare C: Gunilla Johansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 My Sannestedt Cloigen Flaming Fizzy   179,5 179,5 64,107
  Uppsala PK Blaenpentre Red Fox - Millcroft Copper Lustre 1  
 
2 Matilda Lindfors Rowdy Boy   158,5 158,5 56,607
  Österåkers SR Kulltorps Yrrol - Breccles Minstrel Boy 2  
3 Saga Lannefelt Brantsviken Basim   157 157 56,071
  Upplands Bro RF Bostorp Te´Behag - Möllegaards Orion Surprise 3  
4 Ebba Karlsson Cardiff   150 150 53,571
  Roslagens R&KK Möllegårds Sinaloo - Coed Coch Leonard 4  
 
till toppen


Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Marie Svedin
Tävlingsledare: Elisabet Domberg
Domare C: Gunilla Johansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Lovisa Simonsson Stackarps Janos   187 187 66,786
  Upplands Bro RF Sörbys Lotus RNF 120 - Rodlease Dancing Gold RNF 132 1  
 
2 Nelly Segui Zippy Zoo   168,5 168,5 60,179
  Järfälla RF Veronas Bo-Gi RP 134 - Okänd härstamning 2  
3 Felicia Olsson Toblerone   166,5 166,5 59,464
  Upplands Bro RF Allman 204 - Furubäcks Seger 159 3  
4 Kajsa Svensson Holmsten Sweetheart   127 127 45,357
  Österåkers SR Smedhults Torped - Buck 4  
 
till toppen


Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Marie Svedin
Tävlingsledare: Elisabet Domberg
Domare C: Gunilla Johansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Frida Hesslin Kingston 27   185,5 185,5 66,250
  Täby Galopps PK Okänd - Okänd 1  
2 Jennifer Bredberg Scheckenhofs Orkan   185 185 66,071
  Mälaröarnas RK Feldhofs Orbit - Maritin I 2  
 
3 Jacob Johansson Lindegaards Baltza   184,5 184,5 65,893
  Säfva Ridklubb Odbjergs Rubin - Springtime 3  
4 Elin Brodin Movie Star   178 178 63,571
  Österåkers SR Sun Roy RNF 159 - Robin RNF 29 4  
5 Emelie Engdahl Stonewall Jackson   176 176 62,857
  Lurbo Ridklubb Okänd - Okänd 5  
6 Emelie Klintfors Wyper   165 165 58,929
  Österåkers SR Pionier - Etat 6  
7 Elsa Dirke Lundberg Billy   160 160 57,143
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 7  
8 Lisa Jonson Sparky   158 158 56,429
  Uppsala PK Okänd - Okänd 8  
 
till toppen


Klass 2GR2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C + D
4 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Marie Svedin
Tävlingsledare: Elisabet Domberg
Domare C: Gunilla Johansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Ida Pettersson First Class Lady   181 181 64,643
  Stora Wäsby FRK Top Nordpol - Pantaco RNF 1  
 
2 Rebecca Olsson Bindy   163,5 163,5 58,393
  Upplands Bro RF Aughabeg Spotty - Okänd 2  
3 Mathilda Malmberg Eglish Duke   139,5 139,5 49,821
  Överby HSF Okänd - Okänd 3  
 
till toppen


Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori B
1 anmälda, 0 startande
Överdomare: Marie Svedin
Tävlingsledare: Elisabet Domberg
Domare C: Inger Sobéus
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
 
till toppen


Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C + D
11 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Marie Svedin
Tävlingsledare: Elisabet Domberg
Domare C: Inger Sobéus
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Ebba Zalamans Anells Cocktail   184 184 65,714
  Katrinedals RF Simbergs Hobnob - Wärnanäs Peng 1  
2 Klara Zillén Kantjes Vigo   176,5 176,5 63,036
  Upplands Bro RF Marits Mistique - Kantjes Korporaal 2  
 
3 Tora Reuterling Icy Q   174 174 62,143
  Stora Wäsby FRK Quite Easy 3  
4 Nadine Helgason Sweet Chili   171 171 61,071
  Östra Sörmlands L Blaidd Storm - Island Reef xx 4  
5 Wilma Berkerud Miss Relanda   166,5 166,5 59,464
  Rastaborgs RK Okänd - Okänd 5  
6 Frida Westerberg Power Princess   163 163 58,214
  Gustavsbergs RS Power Boy - Horsemos. Charlie Brown 6  
7 Malin Hanell Poynstown Joe   157,5 157,5 56,250
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 7  
8 Lovisa Robertsson W.P-B.R. Mollehusen Bouncer 10   153 153 54,643
  Bålsta RSF Upendo H - Glansevin Gadabout 8  
 
till toppen


Klass 3GR2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C + D
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Marie Svedin
Tävlingsledare: Elisabet Domberg
Domare C: Inger Sobéus
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Ida Pettersson Utter   197 197 70,357
  Stora Wäsby FRK Okänd - Okänd 1  
 
2 Catharina GöranssonJokinen Lischen 4   179 179 63,929
  Stora Wäsby FRK Okänd - Okänd 2  
3 Cilla Nilsson Stringer   168 168 60,000
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 3  
4 Anna Olsson Smokey   151 151 53,929
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 4  
 
till toppen


Klass 4 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Marie Svedin
Tävlingsledare: Elisabet Domberg
Domare C: Inger Sobéus
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Hedda Nyholm Moonlight Shadow   270 270 71,053
  Vällingby RS Likstahöjdens Komet - Breccles Minstrel Boy 1  
 
2 Julia Skatt Lucy Mancini   247,5 247,5 65,132
  Sigtunabygdens RF Hilkens Black Delight - Valentino 2  
3 Jennifer Gardikro Silfverrose Heaman   236 236 62,105
  Bälinge RF Möllans Crazy RC - Holens Ingolf RC 3  
4 Hedda Thunberg Molliere   234,5 234,5 61,711
  Djursholms RK Juno Rory RC - Finney Master RC 4  
 
till toppen


Klass 4 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
6 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Marie Svedin
Tävlingsledare: Elisabet Domberg
Domare C: Inger Sobéus
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Viktoria Wåhlin FS Delana   242 242 63,684
  Djursholms RK Fs Dont Worry - Fs Golden Moonlight 1  
 
2 Amalia Jareborg Galej   239,5 239,5 63,026
  Sigtunabygdens RF Verona´s Gerswin - Urbino 430 2  
3 Ida Kleinsmit Rossum's Whitney   231,5 231,5 60,921
  Uppsala Dressyrsällskap Woodrow Carisbrooke - Monday's Moscan 3  
4 Johanna Svensson Elvira   224,5 224,5 59,079
  Enköpings RK Okänd 4  
 
till toppen


Klass 4GR2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Marie Svedin
Tävlingsledare: Elisabet Domberg
Domare C: Inger Sobéus
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Ida Pettersson Utter   254,5 254,5 66,974
  Stora Wäsby FRK Okänd - Okänd 1  
2 Anna Uddenfeldt Pontus Son Of Cheyenne   251,5 251,5 66,184
  Hogsta DR Okänd - Okänd 2  
 
3 Catharina GöranssonJokinen Lischen 4   234 234 61,579
  Stora Wäsby FRK Okänd - Okänd 3  
4 Ida Pettersson First Class Lady   229 229 60,263
  Stora Wäsby FRK Top Nordpol - Pantaco RNF 4  
5 Hanna Hasslefalk Ferdinand   207 207 54,474
  Säfva Ridklubb Fröjd 148 - Björgar 86 5  
 
till toppen

 

Equipe - Datasystem för ridsport
Uppdaterad: 04 OKT 2015 19:21

Postadress:
Upplands Bro RF - Ridsport
Husbyvägen 1 A
19791 Bro

Kontakt:
Tel: 0858246635
E-post: This is a mailto link