Hoppa till sidans innehåll

20150606 Dressyr Häst


Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 2015
18 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Rosie Hermansson
Tävlingsledare: Elisabet Domberg
Domare C: Gunilla Johansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Johanna Axencrantz Kassandra   185 185 68,519
  Stockholms FK Bernstein - Singapore 1  
2 Monika Gustavsson Galateagårdens Isabell   183 183 67,778
  Gladö RS Aron - Pay Me Quick 2  
3 Erika Sjöberg Poynstown Joe   174 174 64,444
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 3  
4 Sylvia Eriksson Honeysuckle (59)   171 171 63,333
  Enköpings RK Santino - Quite Easy 4  
 
5 Virve Kilpinen Caissa (SWB)   169 169 62,593
  RK 4 Ben Magini - Corrado WL 5  
6 Vendela Solberg Dantina   167,5 167,5 62,037
  Järfälla RF Don Bosco - Weltmyer 6  
7 Emma Koskela Greyhound 2   163 163 60,370
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 7  
8 Christina Nord Financiera VIII   158,5 158,5 58,704
  Knivstaortens RK Tenor IV - Jerjes 8  
9 Marie Axelsson San Brasse   155,5 155,5 57,593
  Upplands Bro RF San Brasil - Epson 9  
10 Mikaela Bengtson Pensé (50) (SWB)   144,5 144,5 53,519
  Upplands Bro RF Rolex TP - Eloge 10  
11 Britta Christott Naxon   139 139 51,481
  Upplands Bro RF Nactus - Amadeus 11  
12 Bernhard Rydälv Corleone   135 135 50,000
  Upplands Bro RF Cortez - Robin Z 12  
12 Alexandra Nord Crusader   135 135 50,000
  Gimo Ridklubb Highcruiser - Admiral 12  
14 Eva Melander Schagall (SWB)   127 127 47,037
  Upplands Bro RF Faustinus - Sandro Hit 14  
15 Ida Hörnfeldt - Ek Firemans Key     0  
  Dressage Club Eighty Eight Keys - Hubertus    
 
till toppen


Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015
23 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Rosie Hermansson
Tävlingsledare: Elisabet Domberg
Domare C: Gunilla Johansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Kim Stormgaard Dawnlight (SWB)   198 198 70,714
  Årsta-Runsten Quaterback - Warsteiner 1  
2 Sylvia Eriksson Honeysuckle (59)   188 188 67,143
  Enköpings RK Santino - Quite Easy 2  
3 Kristin Arbman Carlsson De Nuette TL   181 181 64,643
  Kungsängen SRF De Noir - Pontus 3  
4 Emma Fredriksson Bing   178 178 63,571
  Upplands Bro RF Rhodium - Diamond Hit 4  
5 Johanna Axencrantz Kassandra   176 176 62,857
  Stockholms FK Bernstein - Singapore 5  
6 Cattis Olsén Gry   173 173 61,786
  Österåkers SR Alexander Lukas - Vallman 6  
6 Tora Dirke Lundberg Greyhound 2   173 173 61,786
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 6  
6 Ewa Pettersson Brigiolite   173 173 61,786
  Upplands Bro RF Camillo - Kigali 6  
 
9 Inger Enarsson Urbie   170,5 170,5 60,893
  Upplands Bro RF Guidam - Rinaldo 9  
10 Christina Olsson Vodka Boy   168,5 168,5 60,179
  Upplands Bro RF Orame - Wellington 10  
11 Linnéa Beijar Triton   162 162 57,857
  Uppsala PK Electro - Caracas 11  
12 Marie Svedin Naxon   160,5 160,5 57,321
  Upplands Bro RF Nactus - Amadeus 12  
13 Agneta Dahllöf Wilco   159,5 159,5 56,964
  Upplands Bro RF Rubiquil - Flemmingh 13  
14 Lisa Pettersson Grötta Ari   158 158 56,429
  Uppsala Dressyrsällskap Alm Svarten - Dublan 14  
15 Jenny Johansson Zirocco   156 156 55,714
  Upplands Bro RF Grannox - Testarossa 15  
15 Erika Sjöberg Bindy   156 156 55,714
  Upplands Bro RF Aughabeg Spotty - Okänd 15  
17 Dordi Rasmusson Ebony   152,5 152,5 54,464
  Upplands Bro RF Chess - Bonaparte 17  
18 Sara Axelsson Dallas (SWB)   151,5 151,5 54,107
  Segersta SR Faustinus - Chapman 18  
19 Erika Sjöberg Smokey   147 147 52,500
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 19  
20 Christina Nord Financiera VIII   139,5 139,5 49,821
  Knivstaortens RK Tenor IV - Jerjes 20  
21 Kristina Kelam Ramazotti     0  
  Uppsala Dressyrsällskap Brentano II - Wolkentanz II    
 
till toppen


Klass 3 - Dressyr Lätt B:2
22 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Rosie Hermansson
Tävlingsledare: Elisabet Domberg
Domare C: Marie Svedin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Kim Stormgaard Dawnlight (SWB)   201,5 201,5 67,167
  Årsta-Runsten Quaterback - Warsteiner 1  
2 Lotta Johansson Alpen Furius   194,5 194,5 64,833
  Håbo Ridklubb Alpen Corrado - Trainer Seat 2  
3 Frida Franzon Chadow   192 192 64,000
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 3  
4 Sandra Asp Chardonnay (65) (SWB)   188,5 188,5 62,833
  Lidingö RF Sandakan - Martini 4  
5 Emma Fredriksson Bing   187 187 62,333
  Upplands Bro RF Rhodium - Diamond Hit 5  
 
6 Jenny Johansson Golden Edition   186 186 62,000
  Upplands Bro RF First Edition - Ramalgo Z 6  
7 Inger Enarsson Urbie   183,5 183,5 61,167
  Upplands Bro RF Guidam - Rinaldo 7  
8 Ewa Pettersson Brigiolite   183 183 61,000
  Upplands Bro RF Camillo - Kigali 8  
9 Kristin Arbman Carlsson De Nuette TL   182,5 182,5 60,833
  Kungsängen SRF De Noir - Pontus 9  
10 Marie Dahlström Sandia   181 181 60,333
  Stäketryttarnas Hä Swift - Tammer Fors xx 10  
11 Jenny Johansson Zirocco   179 179 59,667
  Upplands Bro RF Grannox - Testarossa 11  
11 Emma Fredriksson Bindy   179 179 59,667
  Upplands Bro RF Aughabeg Spotty - Okänd 11  
13 Åsa Öhman Welt Premiere   178,5 178,5 59,500
  Järfälla RF Schönbrunn - Wonderland 13  
14 Fanni Grönberg Sandin Wilma   177 177 59,000
  Håbo Ridklubb Artist 765 - Okänd 14  
15 Isabelle Gulliksson Anastasia   176 176 58,667
  Lurbo Ridklubb Campari M - Naturel 15  
16 Dordi Rasmusson Ebony   173 173 57,667
  Upplands Bro RF Chess - Bonaparte 16  
17 Christina Wanderoy Lord Sandro   167,5 167,5 55,833
  Lejondals RF Lord Sinclair III - Sandro Hit 17  
 
till toppen


Klass 4 - Dressyr Lätt A:3 2013
22 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Rosie Hermansson
Tävlingsledare: Elisabet Domberg
Domare C: Marie Svedin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Madeleine Åsbrink Die Perle   228 228 65,143
  Wallstanäs RF Distelzar - De Niro 1  
2 Silke Otte Näsström Amiro   223,5 223,5 63,857
  Upplands Bro RF Amiral - Warrigal 2  
3 Lena Broman Beckham   212 212 60,571
  Kungsängen SRF Bayron (SWB) - Pontus 3  
 
4 Eva Särlvik Englöf Richie   210 210 60,000
  Kungsängen SRF Richfield - Warsteiner (SWB) 4  
5 Gina Nässelqvist Densie   197 197 56,286
  Täby RS Darkdream - Severus 5  
6 Anna-Karin Hjalmarsson Acorn   192,5 192,5 55,000
  Stäketryttarnas Hä Acacio (ex Acagion) - Cortez 6  
7 Charlotte Frisch Divino Lordo   190 190 54,286
  Upplands Bro RF Loredes - Rotspon 7  
8 Susan Sjöberg Nicole   176 176 50,286
  Österhaninge RS D-Day - Napoleon 8  
9 Susanne Åsenbrygg Don Rico   174 174 49,714
  Hallstaviks RF Don Primero - Chapman 9  
10 Carola Sellman Roxette     0  
  Hogsta DR Rubinrot - Windwurf    
11 Gunilla Kvarnström Corrado Marcel     0  
  Håbo Ridklubb Alpen Corrado - Lenski    
 
till toppen

 

Equipe - Datasystem för ridsport
Uppdaterad: 15 SEP 2015 18:04

Postadress:
Upplands Bro RF - Ridsport
Husbyvägen 1 A
19791 Bro

Kontakt:
Tel: 0858246635
E-post: This is a mailto link