Hoppa till sidans innehåll

20150503 Hoppning Ponny Allsvenskan div 3 Norra


Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori A
5 anmälda, 5 startande, 5 placerade
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabet Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Jenny Tunell Danstorps Manolito    
  Täby Galopps PK Brandij v d Hoorn 0 65,10
1 Linda Jansson Smevallens Furir    
  Täby Galopps PK Capone Fire RC - Leo V. Hedels 0 76,40
1 Ester Ekengren Gulliver    
  Rastaborgs RK Okänd 0 78,00
1 Malin Granelund Moritz v d Tobbenhof    
  Täby Galopps PK Fellow v d klaverhoek - Max v breyvin 0 76,80
1 Rebecca Bång Loppan    
  Täby Galopps PK Okänd - Okänd 0 56,50
 
till toppen


Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B
21 anmälda, 20 startande, 18 placerade
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabet Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Line Nilsson Gweunydd Ellan    
  Järfälla RF Gweunydd Tywysog - Persie Renown 0 65,90
1 Sophia Fjordbak Crystal Boy    
  Järfälla RF Windy´s Boy - Calla Boy 0 59,20
1 Wanda Nyström Mira    
  Skånsta Ryttare Okänd - Okänd 0 59,60
1 Molly Andersson Otilia    
  Rastaborgs RK Okänd - Okänd 0 65,00
1 Julia Hansson Simsalabim    
  Roslagens R&KK Henfyniw Tywysog - Helgwm Pet 0 53,10
1 Nicole Wasmuth Ann's Bounty    
  Skånsta Ryttare Henden Banoffie - Darkhorse Shiron 0 59,50
1 Inez Junered Lakrits    
  Stora Wäsby FRK Okänd - Okänd 0 76,20
1 Lovisa Wilén Pascal    
  RK Norrtälje R Wärnanäs Peng Rw 64 - Örnäs Twilight Rw11 0 59,60
1 Olivia Eriksson CTS Cocopops    
  Vallentuna RK Okänd 0 60,90
1 Johanna Stolberg-Rohr Gweunydd Ellan    
  Järfälla RF Gweunydd Tywysog - Persie Renown 0 65,00
1 Ida Rousk Loke    
  Enköpings RK Okänd 0 63,90
1 Julia Hanson Munsboro Senator    
  Skånsta Ryttare Okänd - Okänd 0 60,90
1 Linn Compier Munsboro Doc    
  Skånsta Ryttare Okänd - Okänd 0 56,60
1 Elina Fredriksson Björken Knytte´s Skorpan    
  Järfälla RF Ymp 515 - Juventus 468 0 71,60
1 Moa Moren Besserwisser    
  RK Norrtälje R Fantomen II RW77 - Ekelunds Anjo RW30 0 65,50
1 Philippa Enger Ramona    
  Rastaborgs RK Okänd - Okänd 0 63,70
1 Alice Borglund Texas    
  Skånsta Ryttare Okänd - Okänd 0 65,10
1 Nova Johansson Broomells Malibu    
  Roslagens R&KK Broomells Malia - Tiffwil Calypso 0 62,80
 
19 Isak Hultin Knytte´s Skorpan    
  Järfälla RF Ymp 515 - Juventus 468 4 67,70
20 Fanny Zillén Fannie    
  Upplands Bro RF   Ute.  
 
till toppen


Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C
31 anmälda, 28 startande, 24 placerade
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabet Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Lovisa Risberg Casper III    
  Roslagens R&KK Säbys Dixi - Miclas Micado 0 66,00
1 Kristina Söderström Mireau    
  Häggeby SRF Powter Boy - Åstratorps Mirage 0 65,30
1 Victoria Paulsson Kinga    
  Enskede RS Lotus - Luzak 0 64,50
1 Nelly Segui Bellezza Nera    
  Järfälla RF Okänd - Okänd 0 66,20
1 Adina Fennsjö Evolution George    
  Upplands Bro RF Nebo Liam - Arvon Pip 0 83,00
1 Hanna Othberg Näsuddens Lucas    
  Upplands Bro RF Red Commander 22 - Springs Nougat Rd 2 0 60,80
1 Emma Forslöw-Karlsson Tindra    
  Järfälla RF Okänd - Okänd 0 66,70
1 Jenny Holmgren Nalle Puh    
  Roo Gård RK Okänd - Okänd 0 60,60
1 Maya Wästebo Irish Spring    
  Rastaborgs RK Hoppe - Okänd 0 60,70
1 Stella Enger Claggan Ali    
  Rastaborgs RK Okänd - Okänd 0 57,80
1 Elin Åmark Munsboro Mayfair    
  Täby Galopps PK Okänd - Okänd 0 59,30
1 Amanda Svelander Tiffy    
  Upplands Bro RF Mondeo - Tangerine Dream 0 54,40
1 Edith Lundsjö Landino    
  Upplands Bro RF Orchis Morio x RP - Björn 315 0 69,10
1 Eric Anzalone Kardel Aspencade    
  Bogesundslandet Vita Nova's Hanassie - Balans RWR 5 0 67,10
1 Lovisa Erlandsson Steger Scarlett    
  Roslagens R&KK Backuddens Rebell - Golden Rover 0 79,30
1 Hanna von Rüdiger Toblerone    
  Upplands Bro RF Allman 204 - Furubäcks Seger 159 0 65,40
1 Lovisa Cederblad Faramir    
  Enskede RS Okänd - Okänd 0 59,20
1 Camilla Norrman Dick Tracy    
  Rastaborgs RK Okänd - Okänd 0 66,30
1 Felicia Door Landino    
  Upplands Bro RF Orchis Morio x RP - Björn 315 0 71,20
1 Sara Hultman Tindra    
  Järfälla RF Okänd - Okänd 0 58,00
1 Julia Hanson Munsboro Lemon Drop    
  Skånsta Ryttare Okänd - Okänd 0 62,60
1 Hanna Myhrberg Mandy    
  Järfälla RF Okänd - Okänd 0 65,90
1 Matilda Örling Princess Baileys    
  RK Norrtälje R Vitluvens Curbitz - Bolero 0 53,10
1 Adina Fennsjö Toblerone    
  Upplands Bro RF Allman 204 - Furubäcks Seger 159 0 70,10
 
25 Alwa Jonson World Lady    
  Rastaborgs RK Okänd - Okänd 4 65,50
25 Wilja Berggren Fredriksbergs Uniq    
  Vallentuna RK Fredriksbergs Kavat - L L Möllegårdens Marco Polo 4 56,20
25 Hanna Othberg Paddington    
  Upplands Bro RF Parino - Son of a gun xx 4 71,60
28 Sofia Lorinder Casio    
  Roo Gård RK Okänd - Okänd 9 85,50
 
till toppen


Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D
30 anmälda, 27 startande, 21 placerade
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabet Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Vilma Rydberg Mickel    
  Järfälla RF Axi - Orchis Morio RP 102 0 61,20
1 Cilla Nilsson Stringer    
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 0 59,30
1 Vendela Sjölund Phoenix    
  Roo Gård RK Pythagoras - Satan VB 62 0 71,60
1 Elin Huhtala Alpia van de Leeuwerik    
  Håbo Ridklubb Liz. 274T/.K Allacher - Nabucco 1514 0 61,40
1 Mina Hosokai Norbert    
  Roo Gård RK Neron - Sjapoer ox 0 64,60
1 Julia Lindblad Linsa Vimsalabim    
  Vallentuna RK Pentyparc Shonnyn Du - Ceibach Bonheddwr WSB 29794 0 68,00
1 Lovisa Hansebo Countess II    
  Skånsta Ryttare Carnaby Patrick Hooligan - Holens Ingolf 0 54,10
1 Elisabeth Åstedt Ryssholm Quattro    
  Stora Wäsby FRK Okänd - Okänd 0 56,10
1 Amanda Sandqvist Säby´s Kalle    
  Huddinge RK Säby´s Dixi - Kunta Kinte 0 54,30
1 Moa Ytterberg Lidens Cap Bell Amoure    
  Skånsta Ryttare Uranus - Countach Campbell 0 61,50
1 Linn Letzén Ballinaclogh Foxey    
  Enskede RS Okänd - Okänd 0 66,70
1 Johanna Ståhlberg Winx    
  Roo Gård RK Okänd - Okänd 0 62,20
1 Elin Hedman Munsboro Tommie Bowe    
  Täby Galopps PK Okänd - Okänd 0 65,40
1 Hedda Palmstierna Earl Of Eclipse    
  Stora Wäsby FRK Robe Earl - Island Lad 0 61,00
1 Emma von Rüdiger Stringer    
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 0 64,70
1 Linn Rensvik Charmander    
  RK Norrtälje R Orchis Frivaldi - Gimmic RP 101 0 53,70
1 Klara Zillén Kantjes Vigo    
  Upplands Bro RF Marits Mistique - Kantjes Korporaal 0 60,20
1 Ebba Wallensteen Trojan    
  Järfälla RF Okänd - Okänd 0 57,30
1 Alma Wiss Tibor of Carraghduff    
  Sigtunabygdens RF Tynagh Miller - Ardravinna Andy 0 61,40
1 MoaLi Samuelsson Mickel    
  Järfälla RF Axi - Orchis Morio RP 102 0 61,90
1 Hanna Lindzén Kris Kent    
  Rastaborgs RK Okänd - Okänd 0 59,50
 
22 Agnes Lundsjö Gino 588    
  Upplands Bro RF Okänd 4 70,10
22 Lina Söderberg Snäckarve Cat Dancing    
  Järfälla RF Orchis Moriox - Andrzej ox 4 72,30
22 Ellen Dowling Gino 588    
  Upplands Bro RF Okänd 4 72,60
22 Linnea Von Sydow Markant KL    
  Upplands Bro RF Galant RNF 168 - Priory Dallas RNF 122 4 69,00
26 Erika Sjöberg Poynstown Joe    
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 8 72,40
27 Li Thuresson Creig an Oir Tomás    
  Enskede RS Knockillaree Tomás - Okänd Ute.  
 
till toppen


Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Inverkansridning (A:Stil) Lag Preliminär
15 startande lag
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabet Zillén
 
PlatsKlubbLagnrFelTid Poäng
 Lagledare
   RyttareHästFelTid Poäng 
1 Skånsta Ryttare Lag 1 0 219,5   173,5
  Sanna Hansebo
 
  Linn Compier Munsboro Doc 0 71,30   56  
  Alice Borglund Texas 0 76,80   58  
  Julia Hanson Munsboro Lemon Drop 0 71,40   59,5  
  Lovisa Hansebo Countess II 4 64,20   49  
2 Täby Galopps PK Lag 1 0 198,9   160,5
  Olivia mellkvist
 
  Malin Granelund Moritz v d Tobbenhof 4 77,60   48,5  
  Rebecca Bång Loppan 0 63,80   53,5  
  Elin Åmark Munsboro Mayfair 0 63,00   48  
  Elin Hedman Munsboro Tommie Bowe 0 72,10   59  
3 Upplands Bro RF Lag 1 0 202   139,5
  Elisabet Zillén
 
  Hanna Othberg Näsuddens Lucas 0 64,60   55,5  
  Amanda Svelander Tiffy 0 71,10   36  
  Linnea Von Sydow Markant KL 0 66,30   48  
  Klara Zillén Kantjes Vigo 4 67,50   48,5  
4 Stora Wäsby FRK Lag 1 0 212   138
   
 
  Inez Junered Lakrits 0 80,40   46  
  Engla Westerberg Minute Man 0 65,80   46  
  Hedda Palmstierna Earl Of Eclipse 4 66,90   37,5  
  Elisabeth Åstedt Ryssholm Quattro 0 65,80   46  
  Alexandra Lane Egeballe´s Mille          
5 Rastaborgs RK Lag 1 0 226,1   127
  Linda Karlsson
 
  Ester Ekengren Gulliver 0 77,70   38,5  
  Philippa Enger Ramona 0 72,80   42  
  Stella Enger Claggan Ali 8 63,60   39,5  
  Maya Wästebo Irish Spring 0 75,60   46,5  
6 Roslagens R&KK Lag 1 0 219,6   112,5
   
 
  Julia Hansson Simsalabim 0 56,40   41  
  Nova Johansson Broomells Malibu 28 123,00      
  Lovisa Erlandsson Steger Scarlett 0 81,50   38  
  Natalie Vallius Munsboro Ken 0 81,70   33,5  
7 Rastaborgs RK Lag 2 4 216,6   156,5
  Linda Karlsson
 
  Molly Andersson Otilia 0 73,90   56  
  Alwa Jonson World Lady 4 71,40   45  
  Camilla Norrman Dick Tracy 4 78,50   46,5  
  Hanna Lindzén Kris Kent 0 64,20   54  
8 Täby RS Lag 1 4 232,6   145,5
  Margaretha Schmidt
 
  Frida Sävenborg Little Highnees 0 72,10   55  
  Julia Wendéus Canail de Cortil Renard 0 85,90   42  
  Emma Bolle Pajander Boije 4 74,60   48,5  
9 RK Norrtälje R Lag 1 4 211,9   139
  Linnea Larsson
 
  Lovisa Wilén Pascal 0 67,80   50,5  
  Moa Moren Besserwisser 4 82,50   45  
  Matilda Örling Princess Baileys 0 61,60   43,5  
  Linn Rensvik Charmander 28 123,00      
10 Enskede RS Lag 1 8 203,3   146,5
  Karin Lindahl
 
  Lovisa Cederblad Faramir 0 61,20   44,5  
  Victoria Paulsson Kinga 4 68,00   53  
  Li Thuresson Creig an Oir Tomás 28 123,00      
  Linn Letzén Ballinaclogh Foxey 4 74,10   49  
11 Bogesundslandet Lag 1 8 219,1   142
  Caroline AnZalone
 
  Idun Glas Pickasso 28 123,00      
  Vanessa Ahlström Träfallets Filur 0 68,60   39  
  Eric Anzalone Kardel Aspencade 4 74,50   45  
  Ellen Gorgiev Starlit Night 4 76,00   58  
12 Järfälla RF Lag 1 8 193,5   135,5
  Susanne Seppälä
 
  Sophia Fjordbak Crystal Boy 4 59,90   36  
  Tyra Åhlén Bellezza Nera 4 60,20   40,5  
  Nelly Segui Mandy 4 70,00   45  
  Claudia De Muynck Eulophia 0 63,30   50  
12 Vallentuna RK Lag 1 8 200,3   135,5
  Evelina Hansson
 
  Olivia Eriksson CTS Cocopops 0 67,40   46  
  Wilja Berggren Fredriksbergs Uniq 4 62,10   45,5  
  Adam Aspheim Bailey 4 70,80   44  
  Julia Lindblad Linsa Vimsalabim 8 84,50   51,5  
14 Roo Gård RK Lag 1 12 234,5   136
  Cajsa Fornander
 
  Jenny Holmgren Nalle Puh 4 75,50   46,5  
  Mina Hosokai Norbert 28 123,00      
  Vendela Sjölund Phoenix 8 88,50   40,5  
  Johanna Ståhlberg Winx 0 70,50   49  
15 Huddinge RK Lag 1 60 302,6   41
   
 
  Katie MacDermott Rummel 28 123,00      
  Wilma Cedergren Torpets Wollmar 28 123,00      
  Amanda Sandqvist Säby´s Kalle 4 56,60   41  
  Malin Ullsten Dratini          
 
till toppen

 

Equipe - Datasystem för ridsport
Uppdaterad: 15 SEP 2015 20:31

Postadress:
Upplands Bro RF - Ridsport
Husbyvägen 1 A
19791 Bro

Kontakt:
Tel: 0858246635
E-post: This is a mailto link