Hoppa till sidans innehåll

20140907 Hoppning Häst


Klass 1 - Hoppning 0.80 bed. Clear Round
OBS Clear Round 85 cm
32 anmälda, 27 startande, 24 placerade
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Banbyggare: Elisabeth Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Simona Granqvist Ahlvik Signy    
  RK 4 Ben Seigneur d´Alleray xx - Zeus 0 48,81
1 Frida Bergkvist Herman    
  Botkyrka RS Hermes (SWB) - D-Day 0 43,60
1 Joakim Sjöman Geischa VN (F.2)    
  Upplands Bro RF Corrado WL - Tiger 0 51,40
1 Paola Hellman Brigiolite    
  Upplands Bro RF Camillo - Kigali 0 60,00
1 Hanna Susi Flosti    
  Roslagens R&KK Flores - Damour 0 42,50
1 Britta Christott Alfonz    
  Upplands Bro RF Aram KWPN 2402 - Robin Z 0 48,10
1 Erika Engström Dinero    
  Väsby Ridklubb Stokdals Livanos - Dragon 0 53,10
1 Malin Sundqvist Hurricane Lily    
  Södertörn Ryttarcenter TK Ludwigs Champion - Perugino xx 0 51,90
1 Sofi Ekström Ebony    
  Upplands Bro RF Chess - Bonaparte 0 53,20
1 Kristina Linander A - Capriccio N.W (SWB)    
  Botkyrka RS A-Dur - Electro 0 50,90
1 Ida Lundell Catch Carnoustie (47)    
  Jump Club RSF Carland - Cortez 0 46,80
1 Anna Olsson Reguluz Court    
  Upplands Bro RF Robin Z - Lane Court xx 0 52,30
1 Jenny Palm Fideli    
  Stäketryttarnas Hä Okänd - Okänd 0 48,40
1 Karin Ejderfjäll Vodka Boy    
  Upplands Bro RF Orame - Wellington 0 53,00
1 Jennifer Lönnström Question Mark L    
  Stora Wäsby FRK Caressini L - Quite Easy 0 57,00
1 Malin Johansson Azur de Granat    
  Uppsala PK Azur de Paulstra - Grandissimo 0 50,60
1 Malin Litton Fredriksson Super G.    
  Sigtunabygdens RF RE Super Express - Noble Traveler (US) 0 53,30
1 Susanne Åsenbrygg Don Rico    
  Hallstaviks RF Don Primero - Chapman 0 52,10
1 Sandra Åhl Sato    
  Jump Club RSF Easy Boy - Boreas 0 53,20
1 Tora Dirke Lundberg Casper Fire    
  Upplands Bro RF Sobello (ej kvalif.h.) - KP Sirocco 0 51,30
1 Lolo Amkéus Limerick    
  Södertälje RK Levantos II - Maraton 0 50,50
1 Moa Öhman Amber Q    
  Loviseholms SHK Acacio (ex Acagion) - Silvester 0 51,20
1 Linnéa Flemström Aloma    
  Loviseholms SHK Sam R - Lancer III 0 44,20
1 Josefin Barkstedt Rakás    
  Håbo Ridklubb Okänd - Okänd 0 52,90
 
25 Matilda Törnetoft Wilco    
  Upplands Bro RF Rubiquil - Flemmingh 4 61,00
26 Emma Hansson Enjoy    
  Solna FK Cartier - Cortez 5 66,00
26 Erika Sjöberg Donna Juanita    
  Upplands Bro RF D-Day - Troll 5 68,00
 
till toppen


Klass 2 - Hoppning 0.95 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
28 anmälda, 24 startande, 6 placerade
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Banbyggare: Elisabeth Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Emma Westre Milton      
  Håbo Ridklubb Amulet - Le Faquin 0 44,00 0 21,60
2 Linda Nyren Just Fabulous (36) (SWB)      
  Västerås RS Lasandos - Magini 0 46,20 0 22,00
3 Mikaela Stange Wisky      
  Sandö SRF First Wish - Pontus 0 58,10 0 23,90
4 Michaela Steffensen Mr Dabhand Dibs      
  Lejondals RF Artist - Partisan 0 58,50 0 25,10
5 Lolo Amkéus Limerick      
  Södertälje RK Levantos II - Maraton 0 49,20 0 25,30
6 Åsa Möller Chan-Zant-See (SWB)      
  Stäketryttarnas Hä Silbersee - Shogun 0 53,10 0 25,40
 
7 Sara Rosander Sundance      
  RK Norrtälje R Sunny-Boy - Damenstoltz 0 51,00 0 28,50
8 Erika Sjöberg Donna Juanita      
  Upplands Bro RF D-Day - Troll 0 51,60 4 28,50
9 Kristin Arbman Carlsson De Nuette TL      
  Team Aspvik RK De Noir - Pontus 0 49,60 4 30,80
10 Kristin Arbman Carlsson Vinjette      
  Team Aspvik RK Romano - Shaftesbury xx 0 42,30 4 33,00
11 Sara Bjerkliden Kejnam      
  Säfva Ridklubb Czandor - Karkas 0 48,10 6 40,30
12 Linnea Lexander Fingly      
  Roslagens R&KK Arrlik - Stanford 0 48,90 13 36,60
13 Veronica Brolin Marko      
  Håbo Ridklubb Marsis - Hasans 4 45,90    
14 Emelie Annerbäck Joori      
  Tullnäs Ryttarsällskap Looping - Strong Statement xx 4 50,90    
15 Malin Johansson Azur de Granat      
  Uppsala PK Azur de Paulstra - Grandissimo 4 51,40    
16 Hanna Susi Flosti      
  Roslagens R&KK Flores - Damour 4 58,10    
17 Matilda Törnetoft Ebony      
  Upplands Bro RF Chess - Bonaparte 4 59,10    
18 Emma Silverbratt Camouflage Team Tilly      
  Täby RS Campari M - Napoleon 6 69,30    
19 Linnéa Flemström Aloma      
  Loviseholms SHK Sam R - Lancer III 8 63,20    
20 Sofi Ekström Corleone      
  Upplands Bro RF Cortez - Robin Z 8 77,30    
21 Erika Pettersson Tingeling      
  Roslagens R&KK Corlensky - Montreal 8 80,00    
22 Ida Lundell Catch Carnoustie (47)      
  Jump Club RSF Carland - Cortez 15 73,30    
23 Tora Dirke Lundberg Casper Fire      
  Upplands Bro RF Sobello (ej kvalif.h.) - KP Sirocco Ute.      
23 Madeleine Malmberg Ludde      
  Ekeby Ridsällskap Okänd - Okänd Ute.      
 
till toppen


Klass 2 - Hoppning bed. A Avd. B
15 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Banbyggare: Elisabeth Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Sandra Bonow Bon Jade    
  Jump Club RSF Jaguar Mail - Sankt Gotthard 0 48,40
1 Michaela Petersson Ramelle (SWB)    
  Södertälje RK Cartier - Irco Mena 0 54,80
1 Sandra Åhl Sato    
  Jump Club RSF Easy Boy - Boreas 0 56,20
1 Malin Sundqvist Hurricane Lily    
  Södertörn Ryttarcenter TK Ludwigs Champion - Perugino xx 0 53,00
1 Nina Hallen Qlara    
  Roslagens R&KK Easy Boy - Cortez 0 60,00
1 Ingrid Vorwerk Qumulus Gold    
  Roslagens R&KK Quite Easy - Goldlöwe 0 54,40
1 Moa Öhman Amber Q    
  Loviseholms SHK Acacio (ex Acagion) - Silvester 0 46,90
1 Viktoria Lehrmark Darius    
  Enköpings RK Tjungske - Baloubet du Rouet 0 54,70
1 Sanna Lindén Valon    
  Årsta-Runsten Chairman La Silla - Baloubet du Rouet 0 57,10
 
10 Matilda Andersson Team Nordins Atlas    
  RK Rimbo R Sam´s Maverick SE 04-01-3722 - Lester 591 4 59,50
10 Emilia Edholm Walmann    
  Jump Club RSF   4 56,00
10 Erika Pettersson Eness Empire of Joy    
  Roslagens R&KK Empire - Montreal 4 61,80
13 Kristina Linander A - Capriccio N.W (SWB)    
  Botkyrka RS A-Dur - Electro 7 75,20
14 Emma Hansson Enjoy    
  Solna FK Cartier - Cortez 20 95,10
 
till toppen


Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
16 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Banbyggare: Elisabeth Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Michaela Steffensen Mr Dabhand Dibs      
  Lejondals RF Artist - Partisan 0 55,80 4 33,00
2 Elina Taurio Caravelle MG      
  Väsby Ridklubb Cardento - Irco Mena 0 60,20 4 41,00
3 Kristin Arbman Carlsson De Nuette TL      
  Team Aspvik RK De Noir - Pontus 0 52,50 14 56,00
4 Emelie Annerbäck Joori      
  Tullnäs Ryttarsällskap Looping - Strong Statement xx 4 50,60    
 
5 Mikaela Stange Wisky      
  Sandö SRF First Wish - Pontus 4 56,20    
6 Madeleine Malmberg Ludde      
  Ekeby Ridsällskap Okänd - Okänd 4 67,30    
7 Linda Nyren Just Fabulous (36) (SWB)      
  Västerås RS Lasandos - Magini 8 50,30    
8 Åsa Möller Chan-Zant-See (SWB)      
  Stäketryttarnas Hä Silbersee - Shogun 8 67,60    
9 Sara Rosander Sundance      
  RK Norrtälje R Sunny-Boy - Damenstoltz 12 60,30    
10 Emma Silverbratt Camouflage Team Tilly      
  Täby RS Campari M - Napoleon 17 85,20    
11 Emma Westre Milton      
  Håbo Ridklubb Amulet - Le Faquin 17 85,40    
12 Sofi Ekström Corleone      
  Upplands Bro RF Cortez - Robin Z 18 91,00    
13 Jennelie Jernemalm Rocky      
  Katrinedals RF   Ute.      
 
till toppen


Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
9 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Banbyggare: Elisabeth Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Sandra Bonow Bon Jade    
  Jump Club RSF Jaguar Mail - Sankt Gotthard 0 50,10
1 Sanna Lindén Valon    
  Årsta-Runsten Chairman La Silla - Baloubet du Rouet 0 56,60
1 Nina Hallen Qlara    
  Roslagens R&KK Easy Boy - Cortez 0 60,00
1 Michaela Petersson Ramelle (SWB)    
  Södertälje RK Cartier - Irco Mena 0 51,90
 
5 Matilda Andersson Team Nordins Atlas    
  RK Rimbo R Sam´s Maverick SE 04-01-3722 - Lester 591 4 54,30
5 Viktoria Lehrmark Darius    
  Enköpings RK Tjungske - Baloubet du Rouet 4 55,70
 
till toppen

 

Equipe - Datasystem för ridsport
Uppdaterad: 14 SEP 2014 17:00

Postadress:
Upplands Bro RF - Ridsport
Husbyvägen 1 A
19791 Bro

Kontakt:
Tel: 0858246635
E-post: This is a mailto link