Hoppa till sidans innehåll

20140615 Hoppning Ponny



Upplands Bro RF 2014-06-15

Sponsor:

horze

EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2014-06-15 kl. 13:51
Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori A + B
Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C
Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B

Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori A + B
4 anmälda, 3 startande, 3 placerade
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Hoppdomare: Anette Haglund
Banbyggare: Elisabet Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Fanny Zillén Alsace    
  Upplands Bro RF Paulus - Wells Fireman 0 61,75
1 Smilla Hjalmarsson My    
  Heby RF Bistriy 20-99-0095 - Charlie rs 98 0 56,35
1 Madeline Löfgren Tarzan    
  Järfälla RF Okänd 0 53,40
 
till toppen


Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C
5 anmälda, 4 startande, 2 placerade
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Hoppdomare: Anette Haglund
Banbyggare: Elisabet Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Wilma Lindqvist Wilmas Walter    
  Sandö SRF Sierra Scheme 2614151 - Miclas Madoc RNF 106 0 49,50
1 Lovisa Simonsson Stackarps Janos    
  Upplands Bro RF Sörbys Lotus RNF 120 - Rodlease Dancing Gold RNF 132 0 60,10
 
3 Hanna von Rüdiger Landino    
  Upplands Bro RF Orchis Morio x RP - Björn 315 21 105,00
4 Lovisa Bonow Ritsikas    
  Upplands Bro RF Regent 727 E - Elkar 598 E Ute.  
 
till toppen


Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D
15 anmälda, 11 startande, 6 placerade
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Hoppdomare: Anette Haglund
Banbyggare: Elisabet Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Elsa Dirke Lundberg Billy    
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 0 56,40
1 Ebba Ekman Söderlund Ballinaclogh Mickey Boy    
  Compass Sportryttarklubb Okänd - Okänd 0 62,30
1 Lydia Karlsson Cnut-Citrus    
  Enköpings RK Castor II RW 98 - Wärnanäs Peng RW 64 0 45,20
1 Enelia Ahlquist What´s Up    
  Bogesundslandet Okänd - Okänd 0 66,20
1 Andreas Rudi Apollo    
  Hamre Ridklubb Okänd - Okänd 0 45,90
1 Linn Östlund Magic Point´s    
  Siggesta R Okänd 0 46,10
 
7 Ella Seltborg Thenac    
  Hamre Ridklubb Power Boy - Lekier 8 58,20
8 Josefine Carlsson Appelqvist Lilli    
  Färentuna R Okänd - Okänd 12 84,40
9 Agnes Lundsjö Smokey    
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd Ute.  
9 Emma von Rüdiger Smokey    
  Upplands Bro RF   Ute.  
9 Emilia Löf Schwarts von Schatz    
  Compass Sportryttarklubb Periclez - Bravad 349 Ute.  
 
till toppen


Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Banbyggare: Elisabet Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Matilda Åkerström Boom Bellis      
  Djursholms RK Okänd - Okänd 0 42,70 0 19,30
2 Alva Mårtensson Pontus      
  Rastaborgs RK Okänd - Okänd 0 44,90 0 19,70
3 Melisa Österblom Uguz Kex      
  Stora Wäsby FRK Ekbäckens Savoj RWM 32 - Okänd 0 45,20 0 20,20
 
4 Melisa Österblom Uguz Lexus      
  Stora Wäsby FRK Okänd 0 51,10 0 20,30
5 Tekla-Maja Magnusson Polly 327      
  Järfälla RF Okänd - Okänd 0 50,10 0 21,70
6 Filippa Undvall Moravikens Mathilda      
  Rånäs Ridklubb Henfynyw Tywysog - Molstabergs Action Man RWM 34 0 39,60 0 22,60
7 Lovisa Wilén Pascal      
  RK Norrtälje R Wärnanäs Peng Rw 64 - Örnäs Twilight Rw11 0 55,90 0 28,60
8 Smilla Hjalmarsson My      
  Heby RF Bistriy 20-99-0095 - Charlie rs 98 0 40,40 4 22,90
9 Julia Hanson Munsboro Senator      
  Skånsta Ryttare Okänd - Okänd 4 52,10    
10 Fanny Zillén Fannie      
  Upplands Bro RF   4 68,40    
11 Madeline Löfgren Tarzan      
  Järfälla RF Okänd 8 67,20    
 
till toppen


Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
7 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Banbyggare: Elisabet Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Frida Bergström Lindens Mailii      
  Täby Galopps PK Fredriksminde Hazy Chance RC - Holens Ingolf RC 0 46,00 0 24,00
 
2 Lovisa Bonow Ritsikas      
  Upplands Bro RF Regent 727 E - Elkar 598 E 4 59,50    
3 Mikaela Norström Chippen      
  Sollentuna RK Okänd - Okänd Ute.      
3 Klara Zillén Loch Ness      
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd Ute.      
 
till toppen


Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Banbyggare: Elisabet Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1 Wilma Lindqvist Wilmas Walter    
  Sandö SRF Sierra Scheme 2614151 - Miclas Madoc RNF 106 0 55,50
 
till toppen


Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
23 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Banbyggare: Elisabet Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Alma Lindberg Munsboro Silvermint      
  Hamre Ridklubb Okänd - Okänd 0 43,80 0 19,40
2 Josefin Persson Skee Ronja      
  RK Norrtälje R Lofty Roderic - Urbino 0 56,30 0 19,90
3 Linn Östlund Magic Point´s      
  Siggesta R Okänd 0 47,20 0 22,30
4 Amanda Gustavsson Drimcong Homer      
  Sigtunabygdens RF Moy Hazy Cove - Mervyn Pookhaun 0 53,40 0 22,60
5 Lina Jansson Keyser Soze      
  Järfälla RF Okänd - Okänd 0 52,40 0 22,90
 
6 Ella Fahlén La Ganaroche      
  Compass Sportryttarklubb Okänd - Okänd 0 47,60 0 23,80
7 Lydia Karlsson Cnut-Citrus      
  Enköpings RK Castor II RW 98 - Wärnanäs Peng RW 64 0 50,20 0 24,60
8 Enelia Ahlquist What´s Up      
  Bogesundslandet Okänd - Okänd 0 56,90 0 25,50
9 Ebba Ekman Söderlund Ballinaclogh Mickey Boy      
  Compass Sportryttarklubb Okänd - Okänd 0 57,80 0 28,30
10 Elin Talåsen Skandika      
  Sandö SRF Singular Joter - Roydorf 0 62,80 0 30,50
11 Louise Hägg Satin Dolly      
  Åsbo Ponnyklubb Okänd - Okänd 0 49,60 4 21,00
12 Jennifer Eriksson Parkroe Dear      
  Compass Sportryttarklubb Okänd - Okänd 0 43,10 4 27,80
13 Filippa Kalborg La Ganaroche      
  Compass Sportryttarklubb Okänd - Okänd 0 56,40 8 32,40
14 Frida Elm Skattegårds Space      
  Team Aspvik RK Skattegårds Miramis - Silverlea Buckskin 4 50,20    
15 Andreas Rudi Apollo      
  Hamre Ridklubb Okänd - Okänd 4 62,30    
16 Vilma Höglund Gana      
  Sundby Ridklubb Gapatschi von Kamerun - Avisco 8 46,90    
17 Victoria Molin Mareld      
  Hamre Ridklubb Zoy Gun - Golden Rover 14 73,00    
18 Emma Sandström Chadow      
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 14 76,20    
19 Emilia Löf Schwarts von Schatz      
  Compass Sportryttarklubb Periclez - Bravad 349 18 82,80    
20 Josefine Carlsson Appelqvist Lilli      
  Färentuna R Okänd - Okänd Ute.      
 
till toppen


Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Banbyggare: Elisabet Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1 Cathrine Pettersson Zingoalla    
  Stora Wäsby FRK Okänd - Okänd 0 56,10
1 Ella Seltborg Thenac    
  Hamre Ridklubb Power Boy - Lekier 0 47,80
 
till toppen


Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Banbyggare: Elisabet Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Melisa Österblom Uguz Lexus      
  Stora Wäsby FRK Okänd 0 49,70 0 25,60
2 Melisa Österblom Uguz Kex      
  Stora Wäsby FRK Ekbäckens Savoj RWM 32 - Okänd 0 48,90 0 25,70
3 Matilda Åkerström Boom Bellis      
  Djursholms RK Okänd - Okänd 0 42,40 0 27,80
 
4 Alva Mårtensson Pontus      
  Rastaborgs RK Okänd - Okänd 0 45,90 0 29,20
5 Julia Hanson Munsboro Senator      
  Skånsta Ryttare Okänd - Okänd 0 54,50 0 30,10
6 Linnea Von Sydow Fannie      
  Upplands Bro RF   0 52,20 0 32,80
7 Filippa Undvall Moravikens Mathilda      
  Rånäs Ridklubb Henfynyw Tywysog - Molstabergs Action Man RWM 34 0 48,00 4 38,40
8 Tekla-Maja Magnusson Polly 327      
  Järfälla RF Okänd - Okänd 12 62,00    
9 Lovisa Wilén Pascal      
  RK Norrtälje R Wärnanäs Peng Rw 64 - Örnäs Twilight Rw11 19 94,90    
 
till toppen


Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Banbyggare: Elisabet Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Elin Löfvenius Franzen Caramell      
  Bogesundslandet Okänd - Okänd 0 55,50 0 31,00
2 Ines Amoudruz Sparkling Saphire      
  Stora Wäsby FRK Kulltorps Yrrol RW 100 - Sturevallens Gentleman RNF 95 0 56,20 0 34,40
 
3 Mette Grönland Just Bobby Sparrow      
  Stora Wäsby FRK Poetic Justice RC 81 - Lofty Roderic RC 74 0 60,50 0 35,40
4 Frida Bergström Lindens Mailii      
  Täby Galopps PK Fredriksminde Hazy Chance RC - Holens Ingolf RC 4 46,50    
5 Mikaela Norström Chippen      
  Sollentuna RK Okänd - Okänd Ute.      
5 Klara Zillén Loch Ness      
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd Ute.      
 
till toppen


Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
18 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Banbyggare: Elisabet Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Jennifer Eriksson Parkroe Dear      
  Compass Sportryttarklubb Okänd - Okänd 0 48,40 0 28,70
2 Aron Hellsten Starias Donatello      
  Haningebygden Saimir RNF 73 - Lawell RNF 60 0 51,00 0 29,90
3 Amanda Gustavsson Drimcong Homer      
  Sigtunabygdens RF Moy Hazy Cove - Mervyn Pookhaun 0 50,50 0 30,30
4 Louise Hägg Satin Dolly      
  Åsbo Ponnyklubb Okänd - Okänd 0 49,50 0 31,00
 
5 Emma Sandström Chadow      
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 0 48,80 0 32,00
6 Lina Jansson Keyser Soze      
  Järfälla RF Okänd - Okänd 0 55,60 0 33,80
7 Lovisa Bolin Reve du Cheval      
  Djurgårdens RK Ruby Gold - Colano 0 51,80 0 35,00
8 Victoria Molin Mareld      
  Hamre Ridklubb Zoy Gun - Golden Rover 0 48,40 0 35,40
9 Ebba Amoudruz Brejk      
  Stora Wäsby FRK Orchis Frivaldi - Gimmic RP 101 0 50,60 4 32,90
10 Josefin Persson Skee Ronja      
  RK Norrtälje R Lofty Roderic - Urbino 0 53,30 4 33,30
11 Ella Söderqvist Come True      
  Upplands Bro RF Come Fast xx 1003 - Gay Baron xx DVE 280 0 48,70 4 37,70
12 Elin Talåsen Skandika      
  Sandö SRF Singular Joter - Roydorf 0 52,60 4 38,40
13 Alma Lindberg Munsboro Silvermint      
  Hamre Ridklubb Okänd - Okänd 0 51,50 4 44,50
14 Vilma Höglund Gana      
  Sundby Ridklubb Gapatschi von Kamerun - Avisco 16 44,40    
15 Frida Elm Skattegårds Space      
  Team Aspvik RK Skattegårds Miramis - Silverlea Buckskin Ute.      
 
till toppen


Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Siv Eriksson
Tävlingsledare: Lena Erdhage
Banbyggare: Elisabet Zillén
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1 Cathrine Pettersson Zingoalla    
  Stora Wäsby FRK Okänd - Okänd 0 50,90
 
till toppen

 

Equipe - Datasystem för ridsport
Uppdaterad: 08 JUN 2016 07:14

Postadress:
Upplands Bro RF - Ridsport
Husbyvägen 1 A
19791 Bro

Kontakt:
Tel: 0858246635
E-post: This is a mailto link