Hoppa till sidans innehåll

20140518 Dressyr Häst


Upplands Bro RF 2014-05-18
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2014-05-18 kl. 19:20
Klass 1 - Dressyr Lätt B:2 Kategori D + H
Klass 2 - Dressyr Lätt B:3
Klass 3 - Dressyr Lätt A:3 2013 Kategori D + H


Klass 1 - Dressyr Lätt B:2 Kategori D + H
32 anmälda, 30 startande, 8 placerade
Överdomare: Rosie Hermansson
Tävlingsledare: Lina Berglund
Domare C: Marie Svedin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Sanna Nilsson Michelangelo   201 201 67,000
  Täby RS Martini - Eminent 1  
2 Nina Karlsson Starrhult Bossanova RC 106   199,5 199,5 66,500
  Djurgårdens RK Spinway Corona - Tulira Highball 2  
3 Emma Fredriksson Brigolite   192,5 192,5 64,167
  Upplands Bro RF   3  
4 Charlotte Linden Vanidoso XXVIII   191,5 191,5 63,833
  Stäketryttarnas Hä Majestuoso V - Felpado 4  
5 Malou Maxe Geist   190,5 190,5 63,500
  Hogsta DR Wetano - Happy Day 5  
6 Emma Fredriksson Bing   189,5 189,5 63,167
  Upplands Bro RF Rhodium - Diamond Hit 6  
7 Erica Bäckström Cat Zuit Firfod   188,5 188,5 62,833
  Wallstanäs RF Zardin Firfod - Schwadroneur 7  
8 Annika Redner Gold Primero   187,5 187,5 62,500
  Wiad RSF Don Primero - Martini 8  
 
9 Jeanette Johansson Sie Donna   187 187 62,333
  Lejondals RF Sir Donnerhall - Weltmeyer 9  
10 Tora Dirke Lundberg Geischa VN (F.2)   186,5 186,5 62,167
  Upplands Bro RF Corrado WL - Tiger 10  
10 Milla Poukkula Quantas   186,5 186,5 62,167
  Segersta SR   10  
12 Liselotte Schillén Wenger Wondiooka   186 186 62,000
  Stäketryttarnas Hä Columbus - Lux 12  
13 Virve Kilpinen Caissa (SWB)   185,5 185,5 61,833
  RK 4 Ben Magini - Corrado WL 13  
13 Pia Wellerfors Royal Rush   185,5 185,5 61,833
  Täby RK Royal Diamond - Michelangelo 13  
15 Anna Reuterhäll Dreamlous   185 185 61,667
  Djurgårdens RK Don Romantic - Bernstein 15  
15 Mikaela Orsin Desiree   185 185 61,667
  Upplands Bro RF D-Day - Edinburg 15  
17 Malin Tholf Quick Back   184,5 184,5 61,500
  Norsholms RF Quaterback - Swift 17  
18 Alexandra Öhman Landors Prada AE (5)   184 184 61,333
  Järfälla RF Landor S - Pik Trumpf 18  
19 Jessica Linander Zirocco   183,5 183,5 61,167
  Upplands Bro RF Grannox - Testarossa 19  
20 Elinor Geimar Golden Eye   182,5 182,5 60,833
  Vätö Ridklubb Goldlöwe - Cordon Bleu 20  
21 Johanna Lundkvist Storyline SB   182 182 60,667
  Lurbo Ridklubb Summertime - Davignon I 21  
22 Ewa Pettersson Casper Fire   179,5 179,5 59,833
  Upplands Bro RF Sobello (ej kvalif.h.) - KP Sirocco 22  
23 Helena Seth Maturana Lizz   178,5 178,5 59,500
  Stäketryttarnas Hä Mazarin - Callaghan 23  
24 Jenny Johansson Golden Edition   176,5 176,5 58,833
  Upplands Bro RF First Edition - Ramalgo Z 24  
25 Ewa Pettersson Wilco   174,5 174,5 58,167
  Upplands Bro RF   25  
26 Sara Dolvander Duracell XC (SWB)   173,5 173,5 57,833
  Enköpings RK   26  
27 Minette Åstmark Nelson   167 167 55,667
  Lotterängs Ryttarförening First Wish - Tip-Top 27  
27 Max Einarsson Sofisticated Ramona   167 167 55,667
  Stäketryttarnas Hä Remember - Okänd 27  
29 Carolina Sjöholm Mustangs   161,5 161,5 53,833
  Strömsholms RSF Okänd - Okänd 29  
30 Dordi Rasmusson Naxon   160,5 160,5 53,500
  Upplands Bro RF Nactus - Amadeus 30  
 
till toppen


Klass 2 - Dressyr Lätt B:3
18 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Rosie Hermansson
Tävlingsledare: Lina Berglund
Domare C: Gunilla Johansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Anna Barkfeldt Walenzia   219,5 219,5 66,515
  Uppsala Dressyrsällskap Lanskoy - Pik Trumpf 1  
2 Martina Magnusson Marrón (F. 2)   214,5 214,5 65,000
  Björklinge RF Samba Hit - De Niro 2  
3 Carina Boman Dancer in the dark   211,5 211,5 64,091
  Järfälla RF Danzas - Napoleon 3  
4 Carolina Wezelius Fabrizio   209,5 209,5 63,485
  Upplands Bro RF Don Primero - Nactus (SWB) 4  
 
5 Jeanette Johansson Sie Donna   209 209 63,333
  Lejondals RF Sir Donnerhall - Weltmeyer 5  
6 Ann-Cathrine Blomgren CAF Carefree   202 202 61,212
  Täby RS Okänd 6  
7 Susanne Lhådö Licacio   199,5 199,5 60,455
  Enköpings RK Acacio (ex Acagion) - Turban Rose 7  
7 Emma Fredriksson Bing   199,5 199,5 60,455
  Upplands Bro RF Rhodium - Diamond Hit 7  
9 Tora Dirke Lundberg Geischa VN (F.2)   195,5 195,5 59,242
  Upplands Bro RF Corrado WL - Tiger 9  
10 Lotta Harlestam Shere Khan   188 188 56,970
  Lidingö RF Verona's Bo-Gi - Okänd 10  
11 Elinor Geimar Golden Eye   187,5 187,5 56,818
  Vätö Ridklubb Goldlöwe - Cordon Bleu 11  
12 Johanna Lundkvist Storyline SB   181 181 54,848
  Lurbo Ridklubb Summertime - Davignon I 12  
13 Inger Enarsson Spirit   176,5 176,5 53,485
  Upplands Bro RF Concorde - Ladalco 13  
14 Eva Hedelin Boo   165 165 50,000
  Enköpings RK Master - Kaliber 14  
15 Carolina Sjöholm Mustangs   156,5 156,5 47,424
  Strömsholms RSF Okänd - Okänd 15  
 
till toppen


Klass 3 - Dressyr Lätt A:3 2013 Kategori D + H
20 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Överdomare: Rosie Hermansson
Tävlingsledare: Lina Berglund
Domare C: Gunilla Johansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Louise Rosén Ganessa   238,5 238,5 68,143
  Lidingö RF Panasso - Stanford 1  
2 Silke Otte Näsström Amiro   228,5 228,5 65,286
  Upplands Bro RF Amiral - Warrigal 2  
3 Pia Thour Cardolino   228 228 65,143
  Järfälla RF Cardino - Rocco 3  
3 Karolina Lundberg Hoeck´s Diskofil   228 228 65,143
  Sigtunabygdens RF De Noir - Solos Landtinus 3  
5 Anna-Karin Hjalmarsson Acorn   226,5 226,5 64,714
  Stäketryttarnas Hä Acacio (ex Acagion) - Cortez 5  
 
6 Bea Magnusson Cisco CML   226 226 64,571
  Segersta SR Highlander - Guinness 6  
7 Marie GennertLundström De Soto (SWB)   224,5 224,5 64,143
  Upplands Bro RF Don Romantic - Irco Marco 7  
8 Susanne Lhådö Licacio   220 220 62,857
  Enköpings RK Acacio (ex Acagion) - Turban Rose 8  
9 Jenny Frelin Divine DS   219 219 62,571
  Stäketryttarnas Hä Don Frederico - Lauries Crusador 9  
9 Sara Amberg Krut   219 219 62,571
  Ekeby Ridsällskap Krossar 144 - Heiden 132 9  
11 Martina Magnusson Marrón (F. 2)   211,5 211,5 60,429
  Björklinge RF Samba Hit - De Niro 11  
12 Maria Falck Calderon   211 211 60,286
  Stäketryttarnas Hä Solos Carex - Martini 12  
13 Lotta Harlestam Shere Khan   210 210 60,000
  Lidingö RF Verona's Bo-Gi - Okänd 13  
14 Mikaela Orsin Desiree   208,5 208,5 59,571
  Upplands Bro RF D-Day - Edinburg 14  
15 Madeleine Harryson Lucky Ballerina   207,5 207,5 59,286
  Lurbo Ridklubb Laurenz - Cassis xx 15  
16 Anna Nyström Thestor   204 204 58,286
  Waxholms FRK Okeanos - Shogun 16  
17 Frida Franzon Chadow   194,5 194,5 55,571
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 17  
17 Lena Broman Beckham   194,5 194,5 55,571
  Team Aspvik RK Bayron (SWB) - Pontus 17  
19 Rebecca Blocher Milton   177,5 177,5 50,714
  Märsta Ridklubb Sörbys Xero - Okänd 19  
20 Erika Tovgård Casper   167,5 167,5 47,857
  Enköpings RK Dalar 154 - Peer Gynt 36 20  
 
till toppen

 

Equipe - Datasystem för ridsport
Uppdaterad: 18 MAJ 2014 23:36

Postadress:
Upplands Bro RF - Ridsport
Husbyvägen 1 A
19791 Bro

Kontakt:
Tel: 0858246635
E-post: This is a mailto link