Hoppa till sidans innehåll

2013-06-06 Hoppning


Online resultat finns på http://online.equipe.com/sv/competitions/6917

Klass 1 - Dressyr Lätt B:2
40 anmälda, 37 startande, 10 placerade
Överdomare: Rosie Hermansson
Tävlingsledare: Elisabet Domberg
Domare C: Inger Sobeus
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1 Eva Holmberg First Diamond   208,5 208,5 69,500
  Wallstanäs RF Florencio I - Don Primero 1  
2 Nina Latumaa Cleo's Akrobat   208,5 208,5 69,500
  Stäketryttarnas Hä Akribori - Napoleon 1  
3 Marie GennertLundström De Soto (SWB)   207 207 69,000
  Upplands Bro RF Don Romantic - Irco Marco 3  
4 Ewa Idemar Just Jazz   204 204 68,000
  Järfälla RF Jazzman - Stedinger 4  
4 Rebecca Kaiser Wellness   204 204 68,000
  Vallentuna RK Weltruhm - Aarking xx 4  
6 Johanna Rahm Juhlin Sara   196 196 65,333
  Överby HSF Irwin - Dawid 6  
7 Linda Bergman Zafiro   195,5 195,5 65,167
  Botkyrka RS Clint Eastwood - Elcaro 7  
8 Lena Scheer Japrize   192,5 192,5 64,167
  Gripens RF Nipr - Rusazcie 8  
9 Annica Gleisner Hero   191,5 191,5 63,833
  Botkyrka RS Akribori - Gulliver 9  
10 Jennie Melin Florento   189 189 63,000
  Uppsala Dressyrsällskap Figaro R - D-Day 10  
 
11 Jeannette Conte Nepardies Silas   188,5 188,5 62,833
  Upplands Bro RF   11  
12 Charlotte Gentili Wally VD Lindehoeve Z   185 185 61,667
  Lidingö RF Whisperer - Armstrong 12  
13 Maria Falck Calderon   184,5 184,5 61,500
  Stäketryttarnas Hä Solos Carex - Martini 13  
14 Åsa Ölund Mount Saint Mary   184 184 61,333
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 14  
15 Carina Paues Cabomba   183 183 61,000
  Upplands Bro RF Corrado WL - Koncerz xx 15  
16 Emma Fredriksson Vodka Boy   182,5 182,5 60,833
  Upplands Bro RF Orame - Wellington 16  
17 Carin Wrange Pedro   182 182 60,667
  Knivstaortens RK Liostro - Actueel 17  
17 Emma Fredriksson Casper Fire   182 182 60,667
  Upplands Bro RF Sobello (ej kvalif.h.) - KP Sirocco 17  
17 Karin Svartengren Rossport Five   182 182 60,667
  Täby RK Rosevelt - Amiral 17  
20 Liselotte Schillén Wenger Wondiooka   181 181 60,333
  Stäketryttarnas Hä Columbus - Lux 20  
21 Alice Nordin Zelavi (1)   180 180 60,000
  Stockholms FK Silvano - Marino 21  
22 Helena Seth Maturana Lizz   178 178 59,333
  Stäketryttarnas Hä Mazarin - Callaghan 22  
22 Milla Poukkula Bernity B   178 178 59,333
  Årsta-Runsten Larino - Calvados 22  
24 Emma Fredriksson Bing   176,5 176,5 58,833
  Upplands Bro RF Rhodium - Diamond Hit 24  
25 Charlotte Linden Vanidoso XXVIII   175 175 58,333
  Stäketryttarnas Hä Majestuoso V - Felpado 25  
25 Ewa Pettersson Cabomba   175 175 58,333
  Upplands Bro RF Corrado WL - Koncerz xx 25  
27 Frida Söderström Lactino   174,5 174,5 58,167
  Järfälla RF L'acteur - Chess 27  
28 Lena Egerfors Lambard   174 174 58,000
  Lejondals RF Lombard - Veronal xx 28  
29 Christoffer Nyman Myr Vassandra   172,5 172,5 57,500
  Vällingby RS Rudy B - Heineke 29  
30 Camilla Pettersson Arezzo af Sörgård   172 172 57,333
  Enköpings FRK Akribori - Alpen Fürst 30  
31 Erika Sjöberg Donna Juanita   170 170 56,667
  Upplands Bro RF D-Day - Troll 31  
32 Johanna Nordwinger Gotars   166,5 166,5 55,500
  Färingsö RS Giro - Ebonits 32  
33 Ann-Charlott Pettersson Benjamin   164 164 54,667
  Enköpings RK Bernstein - Marino 33  
34 Karin Tingström Coimbro   162 162 54,000
  Team Aspvik RK Calino - Mowgli 34  
35 Annica Jarl Kalexia (F. 1)   160 160 53,333
  Knivstaortens RK Highlander - Tip-Top 35  
36 Camilla Henricsson Preston Tibo   158 158 52,667
  Lejondals RF Piggvar - Mini Express 36  
37 Max Einarsson Sofisticated Ramona   155,5 155,5 51,833
  Stäketryttarnas Hä Remember - Okänd 37  
 
till toppen


Klass 2 - Dressyr Lätt B:3
19 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Rosie Hermansson
Tävlingsledare: Erika Sjöberg
Domare C: Marie Svedin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1 Annica Gleisner Hero   231 231 70,000
  Botkyrka RS Akribori - Gulliver 1  
2 Linda Bergman Zafiro   222 222 67,273
  Botkyrka RS Clint Eastwood - Elcaro 2  
3 Åsa Ölund Mount Saint Mary   219,5 219,5 66,515
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 3  
4 Nina Latumaa Cleo's Akrobat   218 218 66,061
  Stäketryttarnas Hä Akribori - Napoleon 4  
5 Johanna Rahm Juhlin Sara   216,5 216,5 65,606
  Överby HSF Irwin - Dawid 5  
 
6 Mikaela Gustafsson Tambur   215,5 215,5 65,303
  Botkyrka RS Tamburin - Hostrup 6  
7 Therese Larsson Dexter   213,5 213,5 64,697
  Täby RS Depardieu - Rubinstein 7  
8 Charlotte Jansson Mayoral XXXI   212,5 212,5 64,394
  Täby RK Descarado CXVI - Piropo 1980 8  
9 Kelly Ståhl Al Capone 154   211,5 211,5 64,091
  Botkyrka RS Okänd - Okänd 9  
10 Jeannette Conte Nepardies Silas   209,5 209,5 63,485
  Upplands Bro RF   10  
11 Nina Winberg Milano af Ekeby   209 209 63,333
  Mariefreds RK Metall - Atlantic Boy 11  
11 Martina Sonntag Immo   209 209 63,333
  Waxholms FRK Konvoi - Marduc 11  
11 Madeleine Drejmo Nero Dimarzo   209 209 63,333
  Wallstanäs RF Dimaggio - Rubinstein I 11  
14 Emma Fredriksson Bing   202,5 202,5 61,364
  Upplands Bro RF   14  
15 Evelina Brolin Marko   202 202 61,212
  Håbo Ridklubb Marsis - Hasans 15  
16 Inger Enarsson Giszmo Paradiso   196 196 59,394
  Upplands Bro RF Prince Paradiso - Pastrocio xx 16  
17 Lena Egerfors Lambard   192 192 58,182
  Lejondals RF Lombard - Veronal xx 17  
 
till toppen


Klass 3 - Dressyr Lätt A:3
22 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Överdomare: Rosie Hermansson
Tävlingsledare: Erika Sjöberg
Domare C: Marie Svedin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1 Jessica Rensjö Wodka 138   204,6 204,6 66,000
  Lejondals RF Wolkentanz - Westerland 1  
2 Caroline Sjöström Scatman   201,94 201,94 65,142
  Stäketryttarnas Hä Schwarzenegger - Carbid 2  
3 Anneli Nyman Majeli   201,06 201,06 64,858
  Lidingö RF Mazarin - Ismir 3  
4 Nina Latumaa Wondiooka   200,17 200,17 64,571
  Stäketryttarnas Hä Columbus - Lux 4  
5 Marianne Ericsson Leroy   197,96 197,96 63,858
  Salaortens RF Turban Rose - Modesto 5  
 
6 Silke Otte Näsström Amiro   197,07 197,07 63,571
  Väsby Ridklubb Amiral - Warrigal 6  
7 Frida Ringertz Ricardo   195,3 195,3 63,000
  Stäketryttarnas Hä Elcaro - Boreas 7  
8 Jenny Frelin Divine DS   194,41 194,41 62,713
  Stäketryttarnas Hä Don Frederico - Lauries Crusador 8  
8 Sylvia Eriksson Honeysuckle (59)   194,41 194,41 62,713
  Enköpings RK Santino - Quite Easy 8  
10 Anna Tholander Tuccini   193,97 193,97 62,571
  Lejondals RF Trofé - Sack (SWB) 10  
11 Kelly Ståhl Al Capone 154   192,64 192,64 62,142
  Botkyrka RS Okänd - Okänd 11  
12 Annika Larsson Narayan   190,87 190,87 61,571
  Mälarhöjdens RS Marco Mitras - Miami Springs xx 12  
13 Karin Belin Remixie   185,11 185,11 59,713
  Vallentuna RK Remember (ex Ranco) - Krius 13  
14 Maria Nilsson Simon Hit   184,67 184,67 59,571
  Roslagens R&KK Samba Hit - Trofé 14  
15 Maria Falck Calderon   182,01 182,01 58,713
  Stäketryttarnas Hä Solos Carex - Martini 15  
16 Regina Lawniczak Compass Great Pleasure   181,13 181,13 58,429
  Färentuna R Okänd - Okänd 16  
17 Malin Stridh Wolfman   179,36 179,36 57,858
  Wallstanäs RF Warsteiner - Donnerhall 17  
18 Eva Wattrang Induna Mkubwa xx   177,14 177,14 57,142
  Upplands-Västmanl. FK Be My Chief - Habitat 18  
19 Malou Sörenstam Daffodil     0  
  Järfälla RF De Niro - Herkules    
 
till toppen

 

Equipe - Datasystem för ridsport
Uppdaterad: 24 MAR 2014 11:33

Postadress:
Upplands Bro RF - Ridsport
Husbyvägen 1 A
19791 Bro

Kontakt:
Tel: 0858246635
E-post: This is a mailto link