Hoppa till sidans innehåll


Upplands Bro RF 2012-05-01
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2012-05-01 kl. 19:55
Klass 1 - Dressyr Lätt B:2
Klass 2 - Dressyr Lätt B:3
Klass 3 - Dressyr Lätt A:3


Klass 1 - Dressyr Lätt B:2
38 anmälda, 37 startande, 10 placerade
Överdomare: Inger Sobeus
Tävlingsledare: Charlotte Såndberg
Domare C: Inger Sobeus
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1 Ewa Idemar Wilson   216 216 72,000
  Järfälla RF Wolkenstein II - Warkant 1  
2 Jessica Hammarstrand Afrodite   204 204 68,000
  Järfälla RF Topaasch - Edinburg 2  
3 Beatrice Stevelind Rubicon (SWB)   201 201 67,000
  Botkyrka RS Rubinrot - Midt-West Ibi-Light 3  
4 Sophie Öhrn Brandon   200 200 66,667
  Bromma Ridklubb Bocelli - Happy Day 4  
4 Josephine Ekwall Provence   200 200 66,667
  Stockholms FK De la Gardie - Regazzoni 4  
4 Kim Stormgaard Darelight   200 200 66,667
  Årsta-Runsten Dionysos - Warsteiner 4  
7 Beatrice Stevelind Runette   199 199 66,333
  Botkyrka RS Albinor - Ginger Holly 7  
8 Elinor Geimar Carmenzita   196 196 65,333
  Vätö Ridklubb Gazpon - Chapman 8  
8 Emma Fredriksson Rovalds Zanchieff   196 196 65,333
  Upplands Bro RF Hagens O´ Chief - Värnbergs Orion 8  
10 Linda Petäjävaara Bets   194 194 64,667
  Håbo Ridklubb Billion xx - Lester 10  
10 Anna Tholander Tuccini   194 194 64,667
  Lennartsnäs Ryttarförening Trofé - Sack (SWB) 10  
10 Emelie Jonsson Apolo   194 194 64,667
  Sjövillans RK Campanario II***1324 - Vulcão II 10  
 
13 Beatrice Stevelind Eder   191 191 63,667
  Botkyrka RS Batman - Eger 13  
14 yvonne östling Action Man   187 187 62,333
  Stäketryttarnas Hä Gribaldi - Dimension 14  
15 Maria Svanholm Duran   186 186 62,000
  Täby RS Dionysos - Diamir 15  
15 Eva Mikaelsson Vis a Vis 8   186 186 62,000
  Upplands Bro RF Okänd 15  
17 Hillevi Wijk Danny Brown   185 185 61,667
  Håbo Ridklubb Danny Wilde - Zeus 17  
17 Ann-Cathrine Blomgren CAF Carefree   185 185 61,667
  RK 4 Ben Okänd 17  
19 Johanna Rahm Juhlin Sara   184 184 61,333
  Överby HSF Irwin - Dawid 19  
20 Tina Sundberg Maraschino   182 182 60,667
  Björklinge RF Rubinrot - Martini 20  
20 Madeleine Drejmo Nero Dimarzo   182 182 60,667
  Wallstanäs RF Dimaggio - Rubinstein I 20  
20 Hanna Jansson Chimaira   182 182 60,667
  Mälaröarnas RK Marwin - Hubertus 20  
20 Carina Boman Dancer in the dark   182 182 60,667
  Järfälla RF Danzas - Napoleon 20  
24 Emma Fredriksson Vodka Boy   178 178 59,333
  Upplands Bro RF Orame - Wellington 24  
24 Ewa Pettersson Cabomba   178 178 59,333
  Upplands Bro RF Corrado WL - Koncerz xx 24  
26 Dordi Rasmusson Cabomba   177 177 59,000
  Upplands Bro RF Corrado WL - Koncerz xx 26  
26 Erika Jansson Lumière   177 177 59,000
  Björklinge RF As de Thurin - Rosalind's Guy (travare) 26  
26 jessica olausson Samboco   177 177 59,000
  Karlslunds RS Figaro R - Judex xx 26  
29 Helena Seth Maturana Lizz   176 176 58,667
  Stäketryttarnas Hä Mazarin - Callaghan 29  
30 Maria Hinas Pierina   173 173 57,667
  Lotterängs Ryttarförening D-Day - Nepal 30  
31 Anna Lennartsson Vonaldo   172 172 57,333
  Kärsgatans RS Ronaldo - Kennedy 31  
32 Lovisa Henriksson Denira   168 168 56,000
  Hogsta DR De Niro - Warkant 32  
33 Erika Sjöberg Reguluz Court   167 167 55,667
  Upplands Bro RF Robin Z - Lane Court xx 33  
34 Dordi Rasmusson Alfonz   163 163 54,333
  Upplands Bro RF Aram KWPN 2402 - Robin Z 34  
35 Lena Egerfors Lambard   162 162 54,000
  Österåkers SR Lombard - Veronal xx 35  
36 Charlotte Larson Vegamix   156 156 52,000
  Katrinedals RF Colon - Midyan 36  
37 Ann-Charlott Pettersson Benjamin   142 142 47,333
  Katrinedals RF Bernstein - Marino 37  
 
till toppen


Klass 2 - Dressyr Lätt B:3
20 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Överdomare: Marie Svedin
Tävlingsledare: Charlotte Såndberg
Domare C: Marie Svedin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1 Frida Norinder Caméa MF   218 218 66,061
  Björklinge RF Dardel (SWB) - Hubertus 1  
2 Beatrice Stevelind Rubicon (SWB)   215 215 65,152
  Botkyrka RS Rubinrot - Midt-West Ibi-Light 2  
3 Cecilia Magnusson Beauty Isabo   214 214 64,848
  Lejondals RF Don Schufro - Elfenspuk 3  
4 Johanna Scheynius Zazou   210 210 63,636
  Strömsholms RSF Don Ruto - Elberton 4  
5 Linda Nyberg Ulmus   209 209 63,333
  Solna FK Roderik - Brustolon xx 5  
 
6 Maria Svanholm Duran   202 202 61,212
  Täby RS Dionysos - Diamir 6  
6 Linda Berggren Hoppe af Thicapo   202 202 61,212
  Waxholms FRK Zeb (avelsvärderad) - Speedy Fly (travarhingst) 6  
8 Ylva Åström Elliot   201 201 60,909
  RK 4 Ben Bayron - Diamant 8  
8 Johanna Rahm Juhlin Sara   201 201 60,909
  Överby HSF Irwin - Dawid 8  
10 Yvonne Åstrand Nikiniki   198 198 60,000
  Stora Wäsby FRK Solos Carex - Herkules 10  
11 Eva Andersson Carisma   197 197 59,697
  Vallentuna RK Bernstein - Porfyr 11  
12 Beatrice Stevelind Eder   196 196 59,394
  Botkyrka RS Batman - Eger 12  
12 Karin Moberg Musel Lilly   196 196 59,394
  Orlångens RS Lamarc - Kurfest 12  
14 Bengt Wernmark Little You   194 194 58,788
  Sollentuna RK Landstreicher - Ramiro 14  
15 Helena Seth Maturana Lizz   191 191 57,879
  Stäketryttarnas Hä Mazarin - Callaghan 15  
16 Ewa Julin Lena-Greta   187 187 56,667
  Stora Wäsby FRK Cardento - Modus xx 16  
17 Erika Jansson Lumière   185 185 56,061
  Björklinge RF As de Thurin - Rosalind's Guy (travare) 17  
18 Johanna Ulrika Orre Ernst   181 181 54,848
  Sjövillans RK Bourbon - Democritos 18  
19 Charlotte Larson Vegamix     0  
  Katrinedals RF Colon - Midyan    
 
till toppen


Klass 3 - Dressyr Lätt A:3
20 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Överdomare: Marie Svedin
Tävlingsledare: Charlotte Såndberg
Domare C: Marie Svedin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1 Frida Norinder Caméa MF   204 204 65,806
  Björklinge RF Dardel (SWB) - Hubertus 1  
2 Elinore Jonsson Kanyon Sacc   198 198 63,871
  Sjövillans RK Steves Friend xx - Gay Fandango 2  
3 Bengt Wernmark Little You   195 195 62,903
  Sollentuna RK Landstreicher - Ramiro 3  
4 Ewa Idemar Wilson   194 194 62,581
  Järfälla RF Wolkenstein II - Warkant 4  
5 Johanna Scheynius Zazou   189 189 60,968
  Strömsholms RSF Don Ruto - Elberton 5  
 
6 Malin Segercrantz Ein Stern   187 187 60,323
  Team Aspvik RK Quite Easy - Alpen Furst 6  
7 Emma Fredriksson Rovalds Zanchieff   184 184 59,355
  Upplands Bro RF Hagens O´ Chief - Värnbergs Orion 7  
8 Linda Nyberg Ulmus   183 183 59,032
  Solna FK Roderik - Brustolon xx 8  
8 Yvonne Åstrand Nikiniki   183 183 59,032
  Stora Wäsby FRK Solos Carex - Herkules 8  
10 Maria Fröcklin Isolde (6)   182 182 58,710
  Roslagens R&KK Dionysos - Chirac 10  
10 Cecilia Magnusson Beauty Isabo   182 182 58,710
  Lejondals RF Don Schufro - Elfenspuk 10  
10 Ellinor Forsmark Heidi   182 182 58,710
  Stäketryttarnas Hä Atego - Furioso II 10  
13 Ewa Julin Lena-Greta   181 181 58,387
  Stora Wäsby FRK Cardento - Modus xx 13  
14 Ylva Åström Elliot   180 180 58,065
  RK 4 Ben Bayron - Diamant 14  
14 Anna-Karin Hjalmarsson Acorn   180 180 58,065
  Stäketryttarnas Hä Acacio (ex Acagion) - Cortez 14  
16 Elisabeth Nilsson Holm Tellus   175 175 56,452
  Täby RK Rambo - Nooitgedacht 16  
17 Karin Belin Remixie   174 174 56,129
  Vallentuna RK Remember (ex Ranco) - Krius 17  
18 Carina Boman Dancer in the dark   173 173 55,806
  Järfälla RF Danzas - Napoleon 18  
19 Emma Fredriksson Casper Fire   169 169 54,516
  Upplands Bro RF Sobello (ej kvalif.h.) - KP Sirocco 19  
 
till toppen

 

Equipe - Datasystem för ridsport
Uppdaterad: 24 MAR 2014 11:33

Postadress:
Upplands Bro RF - Ridsport
Husbyvägen 1 A
19791 Bro

Kontakt:
Tel: 0858246635
E-post: This is a mailto link