Hoppa till sidans innehåll

2011-09-11 Lokal Hoppning Häst


Upplands Bro RF 2011-09-11
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-09-16 kl. 10:03
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round


Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
Sponsor: Ridhuset i Bro
21 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Jackie Widlund
Tävlingsledare: Lars Tillhammar
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabeth Zillen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1 Linnea Andersson Labello      
  Årsta-Runsten Lordanos - Classiker 0 66,00 0 26,20
2 Hanna Rosén Marion af Källstad      
  Lidingö RF Roderik - Mowgli 0 61,00 0 27,20
3 Mathilda Jansson Cazador M      
  Djursholms RK Cortez - Garibaldi 0 65,00 0 30,60
4 Lena Bergsten Corina      
  Kärsgatans RS Cortez - Acapulco Gold 0 63,00 0 32,30
5 Josefine Jansson Just 4 me      
  Märsta Ridklubb Just 4 You - Strong Statement xx 0 69,00 0 34,00
 
6 Emelie Starrin Ulivia KD      
  Södertörn Ryttarcenter TK Ganges - Alpinist 0 71,00 4 26,20
7 Josefina Pärsdotter What a Luck      
  Stockholms FK Lucky Light - Feliciano (SWB) 0 63,00 4 30,00
8 Linda Eriksson Fabrizio      
  Team Aspvik RK Don Primero - Nactus (SWB) 0 69,00 4 30,50
9 Hedvig Orava Gullmea (16) (SWB)      
  Upplands-Västmanl. FK Looping - Napoleon 0 65,00 4 32,00
10 Hannah Lilja Garden Enjoy      
  Årsta-Runsten Etrusco - okänd 5 79,00    
11 Susanne Lindeberg Carlando Carduz      
  Sollentuna RK Cardento - Landprinz I 8 66,00    
12 Fia Ramström Roxie M (35)      
  Skånsta Ryttare Campari M - Maraton 12 59,00    
13 Maria Björk Aprilla      
  Södertörn Ryttarcenter TK Ako - Dynamo 12 92,00    
14 Martin Larsson Robuust M      
  Team Aspvik RK Jumbo-Jet - Ariban 13 80,00    
15 Anneli Brenemark Baloun      
  Årsta-Runsten Baloubet du Rouet - Senang Hati 15 89,00    
16 Jasmine Maxe Spartacus      
  Djursholms RK Maraton - Flamingo 18 99,00    
17 Michelle Höök Promised Land      
  Årsta-Runsten Painter´s Row xx - Lux Z Ute.      
17 Anette Ingemarsson La Roche      
  Team Aspvik RK Lancier - Lane Court xx Ute.      
  Eva Eternell Hagen Amaranthus      
  Team Aspvik RK Angard - Sankt Gotthard        
  Kelly Haag Highnesz      
  Stäketryttarnas Hä Camaro M - Talinum xx        
  Linda Nordmark Turn of Speed xx      
  Årsta-Runsten Pennekamp xx - Petong xx        
 
till toppen


Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
Sponsor: Ridhuset i Bro
11 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Jackie Widlund
Tävlingsledare: Lars Tillhammar
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabeth Zillen
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1 Jens Rybelius Perli V Bareelhof Z    
  Märsta Ridklubb Perhaps - Concorde 0 66,00
1 Lina Clintbratt Linkolns    
  Håbo Ridklubb Liberato H - Cattio 0 69,00
1 Sofia Forsell Berona    
  RK Rimbo R Sydney - Ramiro Z 0 66,00
 
4 Anna Liljenberg Lord Hector    
  Färingsö RS Cortus - Landlord 4 69,00
4 Elin Sund Evyline PB (67)    
  Täby RK Aerline H - Swift 4 78,00
6 Michelle Höök Guide M    
  Årsta-Runsten Quite Easy - Rastell 8 73,00
6 Paulina Skantz Duceur 0006    
  Waxholms FRK Diagonal - Domburg 8 91,00
  Marlene Pousette Merlin (SWB)    
  Edsbro RF Maloubet de Pleville - Stanford    
  Nikita Granlund Beatyfull    
  Jump Club RSF Unlimited - Onbekend    
  Åsa Torninger Tora Celbo (40)    
  Årsta-Runsten Etrusco - Robin Z    
  Eva Eternell Hagen Amaranthus    
  Team Aspvik RK Angard - Sankt Gotthard    
 
till toppen


Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
Sponsor Ridhuset i Bro
36 anmälda, 33 startande, 9 placerade
Överdomare: Jackie Widlund
Tävlingsledare: Lars Tillhammar
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabeth Zillen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1 Linnea Andersson Labello      
  Årsta-Runsten Lordanos - Classiker 0 78,00 0 22,70
2 Linda Nordmark Turn of Speed xx      
  Årsta-Runsten Pennekamp xx - Petong xx 0 75,00 0 23,20
3 Emelie Starrin Ulivia KD      
  Södertörn Ryttarcenter TK Ganges - Alpinist 0 83,00 0 24,70
4 Josefina Pärsdotter What a Luck      
  Stockholms FK Lucky Light - Feliciano (SWB) 0 67,00 0 26,10
5 Mathilda Jansson Cazador M      
  Djursholms RK Cortez - Garibaldi 0 74,00 0 26,20
6 Emma J-Malmengård Titan      
  Waxholms FRK Jumpilot - Kameraad 0 76,00 0 27,00
7 Sofie Westling Smedberg Ettans Boy      
  Waxholms FRK Etrusco - Imperator 0 74,00 0 27,90
8 Linn Junered Tristan      
  Vallentuna RK Optimist - Coupon 0 69,00 0 28,60
9 Hannah Lilja Garden Enjoy      
  Årsta-Runsten Etrusco - okänd 0 70,00 0 29,30
9 Linn Edsholt Gandie (SWB)      
  Solna FK Robin Z - Chagall 0 79,00 0 29,30
9 Hedvig Orava Gullmea (16) (SWB)      
  Upplands-Västmanl. FK Looping - Napoleon 0 73,00 0 29,30
 
12 Carolina Ljung Vasco      
  Sollentuna RK Indorado - Lucky Boy 0 75,00 0 29,80
13 Linn Wennberg Diva      
  Waxholms FRK Smaaragd - Corland 0 76,00 0 30,50
14 Anneli Brenemark Baloun      
  Årsta-Runsten Baloubet du Rouet - Senang Hati 0 83,00 0 30,90
15 Josefine Jansson Just 4 me      
  Märsta Ridklubb Just 4 You - Strong Statement xx 0 77,00 0 33,80
16 Hanna Ahlgren Tullybroom Krissie      
  Årsta-Runsten Glidawn Diamond - Okänd 0 74,00 0 34,50
17 Susanne Lindeberg Carlando Carduz      
  Sollentuna RK Cardento - Landprinz I 0 77,00 4 34,30
18 Lena Bergsten Corina      
  Kärsgatans RS Cortez - Acapulco Gold 0 74,00 4 38,80
19 Martin Larsson Robuust M      
  Team Aspvik RK Jumbo-Jet - Ariban 0 78,00 5 39,50
20 Johanna Hallerstedt Katania      
  Djursholms RK Turbud Quirinus - Le Bon 0 73,00 6 44,30
21 Kelly Haag Highnesz      
  Stäketryttarnas Hä Camaro M - Talinum xx 0 74,00 8 34,90
22 Ida Apelgren Mc Donald      
  Drevinge RS D-Day - Hertigen 0 74,00 9 40,30
23 Jasmine Maxe Spartacus      
  Djursholms RK Maraton - Flamingo 0 69,00 Ute.  
24 Renee Björling windsor      
  Kärsgatans RS lancier - utrillo 4 73,00    
25 Anette Ingemarsson La Roche      
  Team Aspvik RK Lancier - Lane Court xx 4 83,00    
26 Jenny Palm Fideli      
  Stäketryttarnas Hä Okänd - Okänd 8 91,00    
26 Cornelia Stapelfeldt Favola UW      
  Sigtunabygdens RF Farewell III - Argentan 8 91,00    
28 Cecilia Johansson Ray Tx      
  Skånsta Ryttare Quite Easy - Rebel Z 8 92,00    
29 Fia Ramström Roxie M (35)      
  Skånsta Ryttare Campari M - Maraton 12 89,00    
30 Simona Granqvist Ahlvik Pauline      
  Märsta Ridklubb Prinz Romadour - Intendant 14 101,00    
31 Alexandra De Geer Tabasco      
  Solna FK Leuthen - Monaco 17 113,00    
32 Maria Björk Aprilla      
  Södertörn Ryttarcenter TK Ako - Dynamo Ute.      
32 Elin Elg Simlpy Red      
  Väsby Ridklubb Nactus - Que xx Ute.      
  Camilla Lindelöf Paula 1      
  Waxholms FRK Quinar - Coriall        
  Åsa Torninger ClearCount      
  Årsta-Runsten Clearway - Landgraf I        
  Susanna Holtbäck Key of Beauty      
  Lagga FK Eighty Eight Keys xx - Urgent Yankee        
 
till toppen


Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
Sponsor Ridhuset i Bro
15 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Jackie Widlund
Tävlingsledare: Lars Tillhammar
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabeth Zillen
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1 Marlene Pousette Merlin (SWB)    
  Edsbro RF Maloubet de Pleville - Stanford 0 85,00
1 Elin Sund Evyline PB (67)    
  Täby RK Aerline H - Swift 0 76,00
1 Marie Nielsen Cepheus Q (SWB)    
  Stora Wäsby FRK Qalle (SWB) - Ciceron 0 75,00
1 Anna Liljenberg Lord Hector    
  Färingsö RS Cortus - Landlord 0 78,00
1 Jeanette Winter Lord de la Cor    
  Årsta-Runsten Lord Caletto - Calando 0 76,00
1 Sofia Forsell Berona    
  RK Rimbo R Sydney - Ramiro Z 0 78,00
1 Jens Rybelius Perli V Bareelhof Z    
  Märsta Ridklubb Perhaps - Concorde 0 86,00
 
8 Linda GustafssonEnde Wolkensturm    
  Knivstaortens RK Wolkenball - Gutenberg 4 81,00
9 Linda Nyberg Okefenokee xx    
  Järfälla RF Jalmood xx - Moulin xx 6 101,00
10 Eva Damberg Zorba (51) (SWB)    
  Strömsholms RSF Zephyr - Robin Z 13 114,00
11 Paulina Skantz Duceur 0006    
  Waxholms FRK Diagonal - Domburg 23 122,00
  Åsa Torninger Tora Celbo (40)    
  Årsta-Runsten Etrusco - Robin Z    
  Elin Blom Blixt Gordon    
  Sorunda RK Akribori - Matador II    
  Marika Jederud Lady Tea    
  Nynäshamns RK Fodel - Dairin    
  Cecilia Bjelke Claude Monet van d´Bay    
  Stora Wäsby FRK Cagliostro - Pluspunkt    
 
till toppen


Klass 3 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Preliminär
43 anmälda, 37 startande, 17 placerade
Överdomare: Jackie Widlund
Tävlingsledare: Lars Tillhammar
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabeth Zillen
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1 Camilla Lindelöf Qasino    
  Waxholms FRK Qalle (SWB) - okänd 0 73,00
1 Hanna Ahlgren Tullybroom Krissie    
  Årsta-Runsten Glidawn Diamond - Okänd 0 73,00
1 Jeanette Winter Lord de la Cor    
  Årsta-Runsten Lord Caletto - Calando 0 73,00
1 Emma J-Malmengård Titan    
  Waxholms FRK Jumpilot - Kameraad 0 70,00
1 Alexandra De Geer Tabasco    
  Solna FK Leuthen - Monaco 0 69,00
1 Anna Lönnroth Warmante    
  Stäketryttarnas Hä Heartbreaker - Painter´s Row xx 0 70,00
1 Cecilia Johansson Ray Tx    
  Skånsta Ryttare Quite Easy - Rebel Z 0 71,00
1 Marika Jederud Lady Tea    
  Nynäshamns RK Fodel - Dairin 0 70,00
1 Linn Junered Tristan    
  Vallentuna RK Optimist - Coupon 0 62,00
1 Jenny Palm Fideli    
  Stäketryttarnas Hä Okänd - Okänd 0 73,00
1 Johanna Hallerstedt Katania    
  Djursholms RK Turbud Quirinus - Le Bon 0 87,00
1 Elinor Ekström Ronya (F.4) (SWB)    
  Vallentuna RK Bayron - Robin Z 0 70,00
1 Linn Edsholt Gandie (SWB)    
  Solna FK Robin Z - Chagall 0 70,00
1 Renee Björling windsor    
  Kärsgatans RS lancier - utrillo 0 70,00
1 Linda Nyberg Okefenokee xx    
  Järfälla RF Jalmood xx - Moulin xx 0 68,00
1 Linn Wennberg Diva    
  Waxholms FRK Smaaragd - Corland 0 73,00
1 Camilla Eriksson Red Hot Mama xx    
  Märsta Ridklubb Heart Of Oak xx - Risk Me xx 0 67,00
 
18 Carolina Ljung Vasco    
  Sollentuna RK Indorado - Lucky Boy 4 74,00
18 Viktoria Gudmundsäter Hasisas    
  Botkyrka RS Forsaitas 4 81,00
18 Emma Lindström Pastisse's Hale Bop    
  Enköpings RK Hip Hop (SWB) - Steve's Friend xx 4 75,00
18 Charlotte Brunius Glen Galwan    
  Bogesundslandet Lotus Pool - Lyphaizia 4 72,00
18 Elin Elg Simlpy Red    
  Väsby Ridklubb Nactus - Que xx 4 75,00
18 Jennifer Nyman Surprice    
  Vallentuna RK Pajazzo (SWB) ej kval. hingst - Flamingo 4 78,00
18 Martina Olofsson Vodka Boy    
  Upplands Bro RF Orame - Amor 4 67,00
25 Helena Innergård Bacardi Razz    
  Team Aspvik RK Carte d´Or - Epson 5 89,00
25 Nathalie Almqvist Wonderful Surprise (SWB)    
  Upplands Bro RF Artist - Gin Tonic 5 89,00
25 Therese Viander Zloty    
  Gustavsbergs RS Okänd - Okänd 5 89,00
25 Maria Brennius Emilia    
  Årsta-Runsten Cardento - Carat 5 89,00
29 Eva Damberg Zorba (51) (SWB)    
  Strömsholms RSF Zephyr - Robin Z 6 95,00
30 Fanny Kindlund Reguluz Court    
  Upplands Bro RF Robin Z - Lane Court xx 7 97,00
31 Cornelia Stapelfeldt Favola UW    
  Sigtunabygdens RF Farewell III - Argentan 8 70,00
31 Linda GustafssonEnde Wolkensturm    
  Knivstaortens RK Wolkenball - Gutenberg 8 78,00
31 Micaela Åhlander Brownie    
  Solna FK Titus Livius - Bluebird 8 76,00
31 Ulf Brömster Astrachan    
  Sollentuna RK Ampere - Alpen Fürst 8 71,00
35 Jonna Martinson Katalpa    
  Jump Club RSF Likedeeler - Berkel 17 120,00
36 Therese Viander Olimp    
  Gustavsbergs RS Makker - Marino 18 108,00
37 Joanna Reuterdahl Sjö Jackie    
  Jump Club RSF   25 120,00
38 Åsa Torninger ClearCount    
  Årsta-Runsten Clearway - Landgraf I Ute.  
  stina ekman Brancusi (SWB)    
  Sollentuna RK Carson Ask - Irco Marco    
  Josefine Jansson Just 4 me    
  Märsta Ridklubb Just 4 You - Strong Statement xx    
  Åsa Lindblom Matella    
  Värmdö Ridklubb Matterhorn - Corland    
  Susanna Holtbäck Key of Beauty    
  Lagga FK Eighty Eight Keys xx - Urgent Yankee    
  Cecilia Bjelke Claude Monet van d´Bay    
  Stora Wäsby FRK Cagliostro - Pluspunkt    
 
till toppen

 

Equipe - Datasystem för ridsport
Uppdaterad: 24 MAR 2014 11:33

Har du problem med att logga in så läs  vår Frågor och Svarsida.


 

 

Medlemmar och anhöriga! Välj oss nästa gång du spelar på Svenska Spel! Då är vi med och delar på 50 miljoner kronor. Lägg till Upplands-Bro Ryttarförening som din förening. Klicka på loggan ovan. Kolla av om det är fler i familjen som har spelkort. Man kan välja tre favoritklubbar så det går bra att stödja både oss, fotbollen och ishockeyn. Tack för ditt Stöd!

 

 


Postadress:
Upplands Bro RF - Ridsport
Husbyvägen 1 A
19791 Bro

Kontakt:
Tel: 0858246635
E-post: This is a mailto link