Hoppa till sidans innehåll

Lokal Ponny Hoppning 2011-04-25


Upplands Bro RF 2011-04-25
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-04-25 kl. 13:57
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori D Avd. A


Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Bo Fasth
Tävlingsledare: Marie Gennert-Lundström
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabeth Zillen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1 Ebba Englund Surprise      
  Heby RF   0 59,40 0 23,40
2 Cora Hirn Athos      
  Djursholms RK Allgunnens Quantes - Major 0 52,80 4 21,90
 
3 Anna Noren Queen      
  Enköpings RK Okänd - Okänd 0 60,30 4 24,20
4 Sara Adamsson Thunder Cloud      
  Hamre Ridklubb   4 53,80    
5 Charlotte Wadsten Munsboro Oh Boy      
  Hamre Ridklubb Okänd 4 66,90    
 
till toppen


Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
11 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Bo Fasth
Tävlingsledare: Marie Gennert-Lundström
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabeth Zillen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1 Katrin Granlund Lindens Mailii      
  Team Aspvik RK Fredriksminde Hazy Chance RC - Holens Ingolf RC 0 57,80 0 22,90
2 Lisa Engström Hot Shot      
  Jump Club RSF Okänd 0 59,40 0 23,20
3 Alexandra Neu Finest Fable      
  Säfva Ridklubb Green River xx - Fänrik 0 58,70 0 25,30
 
4 Oriane Bonnevie My Mister B      
  Roslagens R&KK   0 47,40 4 22,10
5 Ida Kullman Gräns Rosmarin      
  Väsby Ridklubb Öxenholm Marble Jr - Uranus 0 57,10 4 24,40
6 Alice Gustafsson Rickys Beauty      
  Årsta-Runsten Oosteinds Ricky - Night Star III 0 52,70 4 33,70
7 Fanny Karlsson Bocky Boy      
  Enköpings RK Okänd - Okänd 0 56,40 4 38,40
8 Alva Tunander Fluff      
  Täby RS Okänd - Okänd 4 59,20    
9 Klara Jonsson Quattro      
  Säfva Ridklubb Okänd Ute.      
9 Rebecca Wildig Britney Spears      
  Sollentuna RK   Ute.      
  Elvira Olsén Gry      
  Siggesta R Alexander Lukas - Gundi        
 
till toppen


Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
17 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Bo Fasth
Tävlingsledare: Marie Gennert-Lundström
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabeth Zillen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1 Linnea Karlsson Magic Girl      
  Stäketryttarnas Hä Mumm - Contreau 0 55,30 0 20,40
2 Estrid Jonsson Tally Ho      
  Djursholms RK Casper - Mischaz x 0 60,40 0 22,80
3 Julia Fägerblad Silverstar      
  Märsta Ridklubb okänd - okänd 0 51,70 0 23,20
4 Agnes Hansson Munsboro Ollie      
  Djursholms RK Okänd - Okänd 0 60,20 0 23,80
 
5 Daniela Andersson Nagirka Kernevy      
  Björklinge RF Laloubet de Florys - Kalem 0 62,10 0 25,60
5 Sofie Wernborg Musketär      
  Djursholms RK Mars - Marul 0 57,30 0 25,60
7 Lovisa Severin Munsboro Jody      
  Djursholms RK Okänd 0 57,40 0 26,30
8 Clara Hugosson Taffechan Miz Taboo      
  Katrinedals RF Yarty Welsh Dragon - Brynbair Tywysog 0 58,50 0 26,90
9 Linn Bergman Tindra      
  Väsby Ridklubb Fredrikbergs Dali - Vernons Peeping Tom 0 58,50 0 29,90
10 Denise Gartz Solitare      
  Sollentuna RK   0 59,30 4 23,90
11 Maya Volden Norell Teglovnens Kavalano      
  Sollentuna RK Cansas - Mango 4 62,80    
12 Lisa Beijner Bubi      
  Sollentuna RK   4 68,30    
13 Frida Franzon Tia      
  Upplands Bro RF Värends Pedro RNF 57 - Smedhults Cavat RNF 44 4 74,60    
14 Ebba Engström Flying Lady      
  Sigtunabygdens RF Okänd 8 73,50    
15 Mikaela Wik Palette      
  Järfälla RF Okänd - Okänd Ute.      
  Linn Eriksson Stefano      
  Säfva Ridklubb Okänd - Okänd        
  Olivia Sabel Tarzan      
  Sollentuna RK          
 
till toppen


Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Bo Fasth
Tävlingsledare: Marie Gennert-Lundström
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabeth Zillen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1 Cora Hirn Athos      
  Djursholms RK Allgunnens Quantes - Major 0 40,40 0 23,50
2 Anna Noren Queen      
  Enköpings RK Okänd - Okänd 0 44,50 0 23,90
 
3 Sara Adamsson Thunder Cloud      
  Hamre Ridklubb   0 38,60 0 31,10
4 Charlotte Wadsten Krut      
  Hamre Ridklubb Okänd - Okänd 0 48,90 0 34,40
5 Charlotte Wadsten Munsboro Oh Boy      
  Hamre Ridklubb Okänd 0 42,70 4 24,20
 
till toppen


Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
15 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Bo Fasth
Tävlingsledare: Marie Gennert-Lundström
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabeth Zillen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1 Oriane Bonnevie My Mister B      
  Roslagens R&KK   0 40,10 0 22,00
2 Lisa Engström Hot Shot      
  Jump Club RSF Okänd 0 41,70 0 24,90
3 Alice Gustafsson Rickys Beauty      
  Årsta-Runsten Oosteinds Ricky - Night Star III 0 38,20 0 25,40
3 Alexandra Neu Finest Fable      
  Säfva Ridklubb Green River xx - Fänrik 0 43,00 0 25,40
 
5 Cilla Nilsson Hugo Boss      
  Upplands Bro RF   0 43,80 0 26,50
6 Ida Kullman Gräns Rosmarin      
  Väsby Ridklubb Öxenholm Marble Jr - Uranus 0 41,20 0 29,30
7 Ida Larsson Chelsea      
  Södertälje RK Spinway Corona RC - Holens Ingolf RC 0 39,40 0 30,00
8 Rebecka Hellbergh Grease      
  Roslagens R&KK Okänd - Okänd 0 39,20 0 30,20
9 Cajsa Ahlenius Max      
  Södertälje RK   0 40,10 0 30,80
10 Alva Tunander Fluff      
  Täby RS Okänd - Okänd 0 44,30 0 31,40
11 My Melin Sir Duke      
  Upplands Bro RF Stackarps Bilbau - Cavallo Bolero 0 56,40 0 35,60
12 Fanny Karlsson Bocky Boy      
  Enköpings RK Okänd - Okänd 0 44,70 4 23,80
13 Rebecca Wildig Britney Spears      
  Sollentuna RK   0 43,80 4 41,10
14 Elvira Olsén Gry      
  Siggesta R Alexander Lukas - Gundi 0 45,00 17 49,70
15 Klara Jonsson Quattro      
  Säfva Ridklubb Okänd 4 60,30    
 
till toppen


Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
23 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Överdomare: Bo Fasth
Tävlingsledare: Marie Gennert-Lundström
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabeth Zillen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1 Linnea Karlsson Magic Girl      
  Stäketryttarnas Hä Mumm - Contreau 0 40,10 0 22,70
2 Matilda Ljungberg Lizzy      
  Katrinedals RF Ismar - Hessel 0 41,50 0 26,30
3 Estrid Jonsson Tally Ho      
  Djursholms RK Casper - Mischaz x 0 44,60 0 26,50
4 Frida Franzon Tia      
  Upplands Bro RF Värends Pedro RNF 57 - Smedhults Cavat RNF 44 0 43,00 0 26,70
5 Mikaela Rindsjö Magic Power      
  Enköpings RK Power Boy 0 40,70 0 27,20
6 Malin Berg Alicia      
  Jump Club RSF Alexson D 865 - Son of a Gun xx 4278 0 39,40 0 27,80
 
7 Agnes Hansson Munsboro Ollie      
  Djursholms RK Okänd - Okänd 0 45,10 0 29,40
8 Veronica Binggeli Smokey      
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 0 45,50 0 30,30
9 Erica Bäckström Storm      
  Täby RK Brandy - Moltas 0 39,20 0 31,30
10 Lovisa Severin Munsboro Jody      
  Djursholms RK Okänd 0 50,70 0 34,80
11 Julia Fägerblad Silverstar      
  Märsta Ridklubb okänd - okänd 0 34,60 4 32,50
12 Lisa Beijner Bubi      
  Sollentuna RK   0 40,40 4 32,60
13 Maya Volden Norell Teglovnens Kavalano      
  Sollentuna RK Cansas - Mango 0 45,40 9 51,00
14 Linn Bergman Tindra      
  Väsby Ridklubb Fredrikbergs Dali - Vernons Peeping Tom 4 42,30    
15 linnea Zieske Lemus      
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 4 49,90    
16 Ebba Engström Flying Lady      
  Sigtunabygdens RF Okänd 4 54,00    
17 Daniela Andersson Nagirka Kernevy      
  Björklinge RF Laloubet de Florys - Kalem 4 54,20    
18 Angelica Steger Gervides Ubbe      
  Upplands Bro RF Al azraak xx - Kid 4 60,10    
19 Fanny Wahlund Attyrory Special Effects      
  Bergsviks RSF Okänd - Okänd 8 58,80    
20 Linn Eriksson Stefano      
  Säfva Ridklubb Okänd - Okänd 13 65,90    
21 Denise Gartz Solitare      
  Sollentuna RK   15 71,80    
22 Mikaela Wik Palette      
  Järfälla RF Okänd - Okänd Ute.      
22 Olivia Sabel Tarzan      
  Sollentuna RK   Ute.      
 
till toppen


Klass 3 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori B Avd. A
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Bo Fasth
Tävlingsledare: Marie Gennert-Lundström
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabeth Zillen
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1 Charlotte Wadsten Krut    
  Hamre Ridklubb Okänd - Okänd 0 51,00
 
2 Klara Zillén Fannie    
  Upplands Bro RF   15 92,00
3 Ida Fagerström Milou    
  Aros RS okänd Ute.  
 
till toppen


Klass 3 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori C Avd. A
7 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Bo Fasth
Tävlingsledare: Marie Gennert-Lundström
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabeth Zillen
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1 Rebecka Hellbergh Grease    
  Roslagens R&KK Okänd - Okänd 0 41,00
1 Cilla Nilsson Hugo Boss    
  Upplands Bro RF   0 43,00
1 Elvira Olsén Gry    
  Siggesta R Alexander Lukas - Gundi 0 45,00
1 Ida Larsson Chelsea    
  Södertälje RK Spinway Corona RC - Holens Ingolf RC 0 40,00
1 My Melin Sir Duke    
  Upplands Bro RF Stackarps Bilbau - Cavallo Bolero 0 54,00
1 Cajsa Ahlenius Max    
  Södertälje RK   0 41,00
1 Izabelle Olsson Isadora    
  Enköpings FRK   0 44,00
 
till toppen


Klass 3 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori D Avd. A
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Bo Fasth
Tävlingsledare: Marie Gennert-Lundström
Hoppdomare: Annette Haglund
Banbyggare: Elisabeth Zillen
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1 Alice Hugosson Kira    
  Katrinedals RF okänd 0 44,00
1 Fanny Wahlund Attyrory Special Effects    
  Bergsviks RSF Okänd - Okänd 0 39,00
1 Matilda Ljungberg Lizzy    
  Katrinedals RF Ismar - Hessel 0 40,00
1 Veronica Binggeli Smokey    
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 0 49,00
1 Ellinor Ählström Gluggstugans Fabia    
  Håbo Ridklubb Likstahöjdens Komet - Dito 0 47,00
1 Malin Berg Alicia    
  Jump Club RSF Alexson D 865 - Son of a Gun xx 4278 0 40,00
1 linnea Zieske Lemus    
  Upplands Bro RF Okänd - Okänd 0 53,00
 
8 Angelica Steger Gervides Ubbe    
  Upplands Bro RF Al azraak xx - Kid Ute.  
 
till toppen

 

Equipe - Datasystem för ridsport
Uppdaterad: 24 APR 2014 11:08

Postadress:
Upplands Bro RF - Ridsport
Husbyvägen 1 A
19791 Bro

Kontakt:
Tel: 0858246635
E-post: This is a mailto link